Воїн по життю з Ніжинщини

Вони поміж нас справжні патріоти чесні перед собою, людьми та Батьківщиною. Пізнаємо їх не за піаром, а в конкретних справах. Такий і він, Максим Вертюк – воїн по життю. Пройшовши Майдан, добровільно пішов, аби протистояти військово-терористичній агресії північного сусіда. Військовий досвід допоміг зрозуміти підступність «гібридної війни» попередити яку можливо шляхом нарощування захисного потенціалу через всі можливі фронти: політичний, економічний, інформаційний, військовий.

Продовженням фронту Максима стало створення з однодумцями громадської організації націонал-патріотичного спрямування «Дозір Крук». Основне завдання організації – сприяння у формуванні вмотивованості та патріотичної свідомості молоді через вивчення історії визвольних боїв українців та напрацювання поведінкових навичок самозахисту в поєднанні з культурою поводження зі зброєю в умовах критичних ситуацій воєнних та терористичних загроз.

Партнерами в реалізації спільних завдань стали Міністерство молоді та спорту та Департамент сім’ї, молоді і спорту Чернігівської ОДА.

До співпраці долучились інші громадські організації патріотичного спрямування «Вогонь відродження», «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій».

На базі музею Національної пам’яті с. Веркіївка Максим Вертюк організував гурток «Веркіївська сотня» за підтримки  сільського голови Ігоря Мороза. Гуртківці стали прикладом самоорганізації,взаємодопомоги в навчанні щодо виживання в надзвичайних умовах. Члени гуртка, разом з іншою молоддю різних регіонів України є активними учасниками семінарів і тренінгів з вивчення героїчної історії та героїв визвольних війн. Поряд з теоретичними знаннями молодь загартовувалася під час вишколів та спеціальних операцій. З нагоди відзнаки 100-річчя Української революції організацією «Дозір Крук» було організовано всеукраїнський захід «Форпост-Північ». Особливу зацікавленість молоді викликав семінар науковця з Інституту національної пам’яті України Павла Подобєда, проведеного на базі НДУ за підтримки кафедри історії.

 

На жаль, Ніжинський міський відділ освіти не врахував за належне рекомендувати вчителям історії почути невідомі досі сторінки історії визвольних змагань українців за незалежність і свободу.

У планах організації нові інноваційні ідеї щодо реалізації основної мети – допомога у вихованні захисників і охоронців рідної землі.

Прикладом для молоді є такі молоді люди як Максим Вертюк. Нещодавно його було відзначено, як переможця конкурсу Ніжинської РДА в номінації «За мужність і патріотизм». Патріотична громадськість міста вітає Максима Вертюка – директора Музею національної пам’яті с Веркіївка та бажає йому подальших перемог на шляху виховання молодих патріотів.

О. Богдан, член ГО « Ніжинський патріот» для сайту “Нежатин”

Фото з мережі та з інтернет-портала “Правда тут”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *