У Ніжині зустрінуться з претендентом на проведення обліку пасажиропотоку

Питання пасажироперевезення громадським транспортом продовжується активно обговорюватись в стінах Ніжинської міської ради. Нагадаємо, що «каменем предтечі» у підвищені вартості тарифу став необрахований пасажиропотік. І виконавчим комітетом 17 травня було вирішено відкласти підвищення тарифу до тих пір, поки пасажирів ніжинських автобусів порахують.

31 травня відбулось вже третє засідання робочої групи з питань формування тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Головним питанням на порядку денному було – обрахування пасажиропотоку. Начальник транспортного відділу Віктор Карпенко зауважив, що провів обговорення з двома навчальними закладами, котрі професійно зможуть виконати даний підрахунок – це Київський політехнічний інститут та Чернігівський національний технологічний університет. Останній озвучив дуже вигідну ціну для бюджету міста – 120 000 грн. Термін виконання робіт складатиме  1,5 – 2 місяці з моменту початку проведення дослідження. Членами робочої групи було вирішено запросити представників даного університету на наступне засідання, яке відбудеться 5 червня о 15:30, аби обговорити умови та методику проведення ними обліку пасажиропотоку.

 

Ще одним важливим питанням, котре розглянули члени робочої групи – це встановлення валідаторів (конструкція, що допомагає пасажиру самостійно здійснювати оплату за проїзд) у ніжинські автобуси. У подальшому це дозволить обраховувати пасажиропотік та оплачувати пасажиру проїзд відповідно до кількості проїханих зупинок. Оскільки в Ніжині щодня на маршрути виходить 80 автобусів, а вартість одного валідатора складає 20 000 грн., коштуватиме це місту близько 1 600 000 грн. Але навіть валідатори не здатні в повній мірі покращити ситуацію з пасажироперевезеннями в місті. Багато залежить і від самих ніжинців. На засіданні робочої групи також обговорили і культуру пасажирів. Люди повинні привчатись заходити по черзі в автобуси через передні двері, а виходити через задні, як це роблять у всьому цивілізованому світі. При впровадженні новацій у сфері пасажироперевезень, ніжинцям доведеться перелаштовуватись. Окрім того, закупівля валідаторів буде входити в тариф, як і виготовлення карток місцянина. Та це все ще лише на стадії обговорення, і Ніжин матиме використовувати досвід міст, де система електронних квитків вже давно діє. Чималу суму коштів потрібно передбачити і в бюджеті міста.

Так, ставати європейським містом досить дороговартісний шлях, але вже необхідний…

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *