У Ніжинському університеті зазвучав Ален Безансон українською мовою

У Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя вдруге завітав український журналіст, перекладач, фахівець з мовної політики, громадський діяч Тарас Павлович Марусик. Він презентував перекладену ним з французької на українську мову книгу «Свята Русь» французького історика Алена Безансона.

У преамбулі ректор нашого вишу,  кандидат історичних наук Олександр Григорович Самойленко, представляючи  гостя, дав кваліфіковану оцінку книзі, яка й стала причиною візиту. У доробку  Марусика вже є переклад дослідження Алена Безансона «Лихо століття: про комунізм, нацизм та унікальність Голокосту» (2007 р.).

Тарас Павлович зауважив, що Ален Безансон актуалізує у своїх працях злободенні проблеми України та Росії. Цей видатний французький історик сказав «не вірю» красномовній пропаганді, він з хірургічною точністю зміг діагностувати хвороби Росії, продемонстрував довірливій Європі справжню суть країни, яка агонізує за періодом  імперіалізму. Ален Безансон поширює правдиву політику стосовно України.  Його книга «Свята Русь» про природу й механізм дії російської брехні, московське православ’я та слов’янофільство, французький менталітет і, звичайно ж, історію. Ця наукова розвідка розвінчує міфологеми, які формувалися протягом століть.

Зініціював цікаву зустріч голова Благодійного фонду «Ніжен» Микола Пантелійович Шкурко, який подарував університету примірники книги.

 

Дарія Бобрик

Джерело: ndu.edu

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *