Ніжинка про безпеку дітей під час “гібридної війни”

 

 

В умовах військово-терористичних загроз, у відповідь на виклики сьогодення безпекові програми потребують переосмислення. “Гібридна війна” потребує мобілізації на всіх фронтах – інформаційному, економічному військовому.

Зменшення ризиків для здоров’я дітей і молоді шляхом підвищення екологічного, хімічно, харчової безпеки є пріоритетним напрямком діяльності громадської екологічної організації «Мама-86-Ніжин».

З цією метою, в співпраці з партнерами, організацією було реорганізовано ряд пілотних проектів – забезпечення тепловою водою дитячої міської поліклініки, будівництво екосантуалету та встановлення водоочисного обладнання для школярів.

Спрощення служб профілактичної просвітницької та домедичної допомоги призвело до обмеження доступу громадян до першочергової допомоги з попередження ризиків для життя і здоров’я в критичних ситуаціях.

У відповідь на негативну ситуацію підсилився волонтерський рух.

Громадська організація національно-патріотичного спрямування «Дозір крук» системно надає необхідну інформацію з основ самодопомоги та тактичної медицини для зацікавленої молоді.

 

В травні, на базі сільської школи села Мала Кошелівка організацією було проведено семінар-тренінг “Форпост-Північ”: медицина за підтримкою Департаменту сім’ї, молоді та спорту при Чернігівській ОДА. В якості тренера виступив військовий медик Володимир Виноградов.

Основними завданнями заходу стало підвищення обізнаності молоді Києва, Батурина, Бахмача, Сосниці, Ніжина основами домедичної допомоги та набуття практичних поведінкових навичок її застосування в надзвичайних ситуаціях з ризиком для життя і здоров’я.

Це може допомогти зменшити діапазон непередбачених і шокових реакцій та їх негативні наслідки на психологічний і фізичний стан.

Етапи домедичної допомоги включають первинний огляд постраждалого, виявлення поранення, за необхідністю, зупинення кровотечі, транспортування в безпечне місце.

В критичних ситуаціях вчасна та якісна домедична допомога дає шанс на збереження життя від 9% до 25% постраждалих, за військовою статистикою. Від масивної втрати крові до 80% людина може загинути протягом 2 хвилин. Дані знання можна застосовувати для постраждалих від терористичних атак та транспортних аваріях.

Голова ГО “Мама 86” Валентина Щокіна

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *