Загублені та щасливі: хутір, де живе лише двоє людей (відео)

Відірвані від цивілізації.

Подружжя пенсіонерів на Чернігівщині щотижня долають по 9 км аби купити собі найпростіші продукти. Ані поштового відділення, ані аптеки та крамниці. На хуторі немає зв’язку та газу. Та Погребні називають себе найщасливішими у світі та господарями райського куточку.

Григорій Погребний хизується своїм господарством та пояснює, за життя ні разу не лікувався пігулками, а нині медицина для нього і взагалі недоступна. До найближчого ФАПу 9 км, а до крамниці 6. Долають їх пенсіонери конем. Лесі вже 23 роки, вона вірний помічник.

Та все ж хліб доводиться пекти самотужки. Самі ж вирощують кіз та курей.

62-літня Галина та Григорій Погребні на хуторі Привільне Сновського району на Чернігівщині живуть самі, своє господарство навіть не огороджують, немає від кого ховатися. 20 років тому тут вирувало життя. Про ті роки пенсіонери згадують із гордістю.

Таких хуторів у Кучинівській громаді троє. Староста Олена Недвига мріє аби зробити тут стежки зеленого туризму. Та зізнається, не вистачає інфраструктури та коштів.

Та поки у віддаленому хуторі мріють про відновлення, в обласній адміністрації підраховують кількість зниклих з карт Чернігівщини населених пунктів. Так за останні 18 років повністю вимерло 29 сіл.

Чиновники сподіваються на децентралізацію та запрошують родини, які можуть жити в селі. В Кучинівській громаді нині понад 400 вільних хат.

Сюжет: Garmata TV

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *