В Україні зростають тарифи на воду: експерт пояснив чому

Тарифи на воду можуть зрости на 4 гривні

Зараз у сумі за тарифом за воду та водовідведення українці платять до 20 гривень. Тарифи можуть зрости ще майже на 4 гривні.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт «Реанімаційного пакета реформ» Святослав Павлюк, оцінюючи заяву «Київводоканалу» про те, що в 2019 році тариф на послуги з водопостачання та водовідведення в середньому зміниться на 49,6% й становитиме 23,17 грн.

«Тариф збільшується для чогось, тому слід зважати на якість обґрунтування. Можливо, це підвищення є частиною складової перекладки мереж. Крім того, піднялася вартість електроенергії для промислових споживачів. Витрати для роботи насосного обладнання є вищими», – зазначив Павлюк.

«Крім того, якась частина коштів може покривати витрати робіт та повернення кредиту для Бортницької станції аерації. Сюди ж включені роботи щодо трьох труб, які йдуть Дніпром», – додав експерт.

Як пояснив фахівець, найбільші статті витрат – це електроенергія, витратні матеріали, ремонтні роботи та оплата за виконання робіт персоналу.

За його словами, лише за останній рік було два випадки, коли розривало магістральну трубу та зносило автомобілі. Наприклад, у Голосіївському районі.

«У нас є фрагменти водопровідних труб, які просто вже ледве дихають, образно кажучи. Інакше, ніж закладати це в тариф, зробити неможливо», – уточнив експерт.

Хоча все одно слід зважати, наскільки таке підвищення обґрунтоване та чи розумним є підхід регулятора в цьому питанні, тим більше, що обрали новий склад, підкреслив він.

«Обрані п’ятеро нових членів комісії. Тут якраз ключове питання в довірі до регулятора. Поки що стартова довіра до них є трохи вищою, ніж вона була до попереднього складу, тому є сподівання, що необґрунтованого підвищення цін не буде», – резюмував Святослав Павлюк.

Зараз 1 кубометр холодної води для жителів столичних багатоповерхівок коштує 15,49 гривні (з них 8,28 гривні ми платимо за 1 кубометр водопостачання, 7,21 гривні – за 1 кубометр водовідведення).

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *