Археологічна польова школа діє у Ніжині. ФОТО

 

Археологічна польова школа розпочала свою роботу в Ніжині. Тепер кожний школяр має можливість відчути себе справжнім археологом та проявити себе у цій нелегкій, і в той же час цікавій справі.

Аби почати все на власні очі, журналісти сайту «Нежатин» вирішили завітати до місця розкопок, що знаходиться за містом, в районі Кручі. Археологи це місце називають, як було записано в літописах – «Нежатина нива». Очолює школу кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії НДУ ім. М. Гоголя Іван  Кедун. Разом з ним займаються з дітьми асистент кафедри історії та міжнародних відносин Вячеслав Прудько, магістранти і студенти-практиканти,  співробітники музею ім. І. Спаського Олексій Пархоменко та Ярослав Луцевич.

«До нас кожного дня приїжджають не лише ніжинські школярі, а й днями були учні з Глухівської школи. Діти тут знаходять себе і виявляють велику зацікавленість. Розкопки на даній території ми вже робимо третій рік поспіль, послідовно. Коли дослідження будуть проведені повністю, на даній території будемо відтворювати ті будівлі, які тут були колись збудовані. Цьогоріч дітям відведена ділянка 4х4 метри, де вони шукатимуть сліди колишнього поселення. Окрім розкопок, юні археологи можуть поуправлятись у стрільбі з лука, пофехтувати, зайнятись гончарством та в кузні, що відтворена за ескізами минулих століть викувати вістря стріл за копією тих, що знайдені на землі поселення», – розповідає Іван Кедун.

 

По закінченню роботи школи буде організований фестиваль «Історичні події на Нежатиній ниві». У рамках даного заходу буде багато цікавого для всіх вікових груп. Знайдену кераміку на даній історичній території обпалюватимуть, що і стане візитівкою фестивалю.

Зазначимо, що співорганізаторами Археологічної польової школи є НДУ ім. М. Гоголя, Управління культури Ніжинської міської ради, Ніжинський краєзнавчий музей ім. І. Спаського.

ЗНАХІДКИ:

Підготувала Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *