Центр Ніжина “прикрашають” МАФи та аварійні споруди?

МАФи, малі архітектурні форми, для більшості міст нині є однією з найбільш актуальних та болючих тем у взаємовідносинах між місцевими підприємцями та міською владою.

За багато років проблема з МАФами обросла цілим клубком міських конфліктів та проблем. Той клубок містить у собі серед іншого тіньові схеми у видачі дозволів на розташування малих архітектурних форм попередньою владою, а також недотримання власниками споруд елементарних норм благоустрою міста і, врешті решт, банальна неповага до прилеглих будинків та жителів міста, які щодня із вікна своєї квартири виглядаючи у вікно спостерігають одну і ту ж картину: серед досить таки нешумного процесу торгівлі біля мафів сплять бродячі собаки, вздовж самих кіосків наметені гуляючим вітром купки сміття. І таку ситуацію можна спостерігати не лише в Ніжині.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, а Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому Наказом Мінрегіону № 244 від 21.10.2011 р. «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». 

Про те, заходи, які мають застосовувати органи місцевого самоврядування по впорядкуванню розміщення малих архітектурних форм і тимчасових споруд, не вирішують одномоментно задавнену проблему вже встановлених МАФів .

Так що, Ніжину доведеться певний час терпіти незручності від торговельних та інших кіосків, ларьків, що виникли до законодавчого врегулювання цих відносин та внаслідок безгосподарності чи некомпетентності попередніх представників тогочасної влади.

Саме тому важливо хоча б зараз упорядкувати ці відносини між міською владою, мешканцями міста та бізнесом, щоб усі ці проблеми не впливали на розвиток, інфраструктуру та обличчя нашого міста в подальшому.

До речі, не тільки одними МАФами центр Ніжина “прикрашений”. Адже, поглянути лишень на примішення, що на другому поверсі, біля Ощадбанку. Сходи на другий поверх з вулиці не тільки спотворюють вигляд міста, вони м’яко кажучи розвалюються. А над ними, взагалі росте маленький зелений сад, що видно неозброєним оком навіть із вікна авто проїжджаючи по центральній вулиці міста.

Місцева влада багатьох міст намагалася (і намагається) боротися з торговими кіосками та павільйонами радикальними методами: правоохоронці розганяють їх за незаконну торгівлю, а самі кіоски зносять бульдозерами чи знімають з місць встановлення за допомогою кранів.

Підприємці ж усіляко намагаються відстоювати своє право на здійснення підприємницької діяльності і заявляють про незаконне втручання та перешкоджання з боку місцевої влади.

В окремих містах владі вдалося приборкати непокірний малий бізнес, але в більшості міст, конфлікт перейшов у стадію перманентного конфлікту. У багатьох мешканців міст складається враження, що проблема є невирішуваною…

Але насправді сьогоднішня місцева влада має усі можливості та повноваження для спокійного та безконфліктного врегулювання цієї проблеми.

Адже, достатня обізнаність міських чиновників із нормами законодавства та належний рівень урегульованості цієї проблеми місцевими нормативно-правовими актами дозволяє місту мати гармонійний та належний вигляд.

Джерело: NizhynNews

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *