Стару ніжинську котельну інвестор осучаснить, аби економити мільйони

Альтернативу сучасним методам опалення за допомогою газу шукають в Україні вже давно. Ніжин у даному питанні не є виключенням. Адже непомірні ціні на газ, якість наданих послуг, виснаженість та обшарпаність мереж змусили ніжинців активно шукати альтернативи.

Євгеній Зелінський, голова ніжинського ОСББ «Остерська фортеця» разом з мешканцями вул. Інститутський провулок, 6 ,шукали альтернативу газовому опаленню понад  два роки, адже платити непідйомні суми в умовах сучасності досить важко. Від початку планувалося збудувати власну котельню поряд з будинком та від’єднатися від централізованого опалення, але в зв’язку з рядом бюрократичних проблем таке будівництво не відбулося.

На початку опалювального сезону 2017 року в Ніжині з’явився інвестор, що об’єднував в собі групу компаній «Наше тепло». Він був готовий взяти на себе зобов’язання по забезпеченню теплом та гарячим водопостачанням мешканців ОСББ «Остерська фортеця», а також ряд інших об’єктів.

Інвестор виявив бажання взяти в оренду котельню за адресою Воздвиженська, 3а і теплотрасу за допомогою якої опалюється всі приміщення, що належать Ніжинському державному університету імені Миколи Гоголя та, музичній школі, санстанції, ОСББ «Остерська фортеця» по  вул. Інститутський провулок, 6.

Представник інвестора Руслан Щава запропонував  переобладнати наявну котельну під індивідуальну на альтернативних видах палива, яка буде надавати послуги по опаленню не тільки Ніжинському державному університету імені Миколи Гоголя, але й музичній школі та двом прилеглим багатоповерховим будинкам, гуртожиткам та кільком будинкам з приватного сектору. Керівництво університету та школи, а також мешканці будинків повністю згодні. Адже новий постачальник обіцяє їм екологічні та якісні послуги за прийнятною ціною, а також подачу гарячої води в неопалювальний сезон.

 

Наразі було доручено заступнику міського голови Сергію Осадчому усіляко сприяти відділу комунального майна та приватизації надрукувати оголошення в комунальній газеті на участь у конкурсі щодо оцінки окремого об`єкту “Котельня” за адресою: вул. Воздвиженська, 3-А для подальшого вилучення з цілісного майнового комплексу “НіжинТеплоМережі”.

Представник інвестиційної групи Компаній «Наше тепло» Руслан Щава зазначив, що за інвестиційні кошти інвестор планує збудувати котельню. «Подібна котельня працює на альтернативних видах палива (пелети) з метою надання більш якісної та значно дешевшої послуги теплової енергії, а  ніж газова складова. Це в свою чергу призведе до економії коштів місцевого бюджету та, безпосередньо, населення. На сьогоднішній день очікується близько 1 000 000 гривень економії коштів всіх споживачів, які планують отримувати тепло від збудованої нами котельні. Подібні проекти успішно залучалися в багатьох областях України. Компанія готова надалі співпрацювати з громадою та залучати інвестиційні проекти по заміщенню природного газу.»

Лілія Журко

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *