Подорож до витоків історії Ніжина

 

 

Гуртківці НБДЮ не могли пропустити знаменної для історії Ніжина події – археологічні розкопки на території поселення ХІ-ХІІІ ст. «Магерки-І». Місце розкопок – за Ніжином, у районі Кручі. Археологи це місце називають по-літописному – «Нежатина нива».

Вихованці ЗХК «Фітодизайн» НБДЮ (керівник Петренко Л.Б.), що діє при Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. №15, разом з їх однокласниками з 3-Б класу цієї школи у супроводі батьків отримали можливість вжитися в роль справжнього археолога і проявити себе в цій нелегкій і водночас цікавій справі повідомляється на сайті nizhyn-bdu

 

Кожен екскурсант одразу ж перетворився на учня «Ніжинської археологічної польової школи». Зайве пояснювати, з яким ентузіазмом юні археологи взялися до діла: шукали сліди колишнього поселення на спеціально відведеній ділянці (і таки відкопали чимало знахідок кераміки). Окрім розкопок, діти вправлялися у стрільбі з лука та фехтуванні; власноруч виліпити кілька глечиків на копії давньоруського гончарного кола, а потім випалювали їх у такій же гончарній печі; ковалювали в кузні, відтвореній за ескізами минулих століть, де викували вістря стріл за копією тих, що знайдені на землі поселення.

Допитливі малюки зі Школи раннього розвитку дитячої обдарованості «Паростки» НБДЮ (методист Білан С. В.) також завітали до гостинних ніжинських археологів. Найменші відвідувачі Ніжинської археологічної експедиції відчайдушно занурились у справжню середньовічну атмосферу. Дітлахам було дуже цікаво відчути себе лицарями, лучниками, ковалями, гончарами та дослідниками історії.

Дякуємо за створення такого чудового інтерактивного музею просто неба кандидатові історичних наук, доцентові кафедри всесвітньої історії НДУ ім. М. Гоголя І. С. Кедуну, кандидатові історичних наук, викладачу кафедри історії та міжнародних відносин В. О. Прудьку, співробітникам музею ім. І. Спаського Олексію Пархоменку й Ярославу Луцевичу, магістрантам і студентам-практикантам Гоголівського вишу та всім небайдужим ніжинцям, які долучилися до цієї Великої справи.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *