Оптимізація у Ніжинському пологовому будинку: причини та наслідки

 

Слово «оптимізація» зараз вже нікого не дивує, адже в Україні, нажаль, до неї ведуть саме реформи. І торкаються вони найпотрібніших сфер для населення – медицини та освіти. Звичайно, оптимізація не могла оминути Ніжин та наряду з нею маємо ще й дефіцитний бюджет міста.

Відтак планується скорочення ліжкового фонду Ніжинського пологового будинку. Про це йшла мова на засіданні депутатської комісії з соціально-гуманітарних питань, яка відбулась 19 червня. Головний лікар медзакладу Валерій Якуба зазначає, що основною причиною вимушеної оптимізації є невиконання доходної частини в місті, а тому скорочення медпрацівників і кількості ліжок є непопулярним, але необхідним рішенням. Також він стверджує, що хоч навантаження і збільшиться на медперсонал, проте якість надання медичної допомоги не погіршиться.

Тож про яке скорочення йде мова і чи постраждають від нього медпрацівники?

Реалізація даного проекту передбачає оптимізацію ліжкового фонду КЛПЗ «Ніжинський міський пологовий будинок» з врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України, якою встановлений норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення. На сьогодні ліжковий фонд пологового будинку складає 105 ліжок. Рішенням, що розглядається, передбачений ліжковий фонд у кількості 90ліжок, в т.ч. акушерське відділення – 50 ліжок, гінекологічне відділення – 40 ліжок, з них відділення анестезіології та інтенсивної терапії – 6 ліжок, в т.ч. 3 дитячих. Така кількість ліжок є оптимальною для надання акушерської та гінекологічної медичної допомоги. Забезпеченість ліжками і акушерського профілю 5,0 на 10 тисяч населення і гінекологічного профілю 4,0 на 10 тисяч населення та не перевищує орієнтовних нормативів потреби у стаціонарній медичній допомозі дітям, вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим. Штатний розклад закладу приведений до обсягу надання медичної допомоги. Скорочується 8 посад гінекологічного відділення – це 4 молодші і 4 середні медичні працівники. Всім їм буде запропоновано перевестись в інші відділення міської лікарні.

Що ж до економії, то скорочення ліжкового фонду та посад забезпечить економію бюджетних коштів у сумі 38, 9 тис. грн. в місяць.

Також, у зв’язку з тим, що до опалювального сезону в гінекологічний корпус планується перехід поліклініки для дорослих, а, натомість гінекологічне відділення перенесеться на перший поверх акушерського, звичайно будуть зекономлені кошти і на опалення. Разом з цим покращяться умови працівників лікарні та надання послуг для пацієнтів.

 

 

«Я розумію всі проблеми міста і являюсь його патріотом, тому думаю, що така оптимізація не погіршить якість наданих нами послуг, адже ми будемо робити все, щоб наші пацієнти відчували себе комфортно та отримували достатньо уваги», – стверджує Валерій Якуба.

Звичайно навантаження на міський пологовий будинок велике, адже окрім того, що Ніжин перший по народжуваності, даний медзаклад приймає породіль з Ічні та Носівки, а це також відіграє роль у витратах. Так наприклад минулого року у міському бюджеті було передбачено більше 2 млн на породіль з Носівки Та коли велась офіційна переписка з керівництвом Носівки щодо компенсування витрат, було повідомлено, що їм надійшла державна субвенція у розмірі 12, 5 млн грн і всі ці кошти будуть витрачені на Носівську районну лікарню, де хоч і є акушерське та гінекологічне відділення, але зважаючи на кількість персоналу роди там майже не приймаються.

Та незважаючи на всі складнощі в роботі та незавжди сприятливі зміни, наші лікарі продовжують сумлінно виконувати свою роботу та дбати про життя ніжинців.

Марина Волинець

фото з Інтернету

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *