Більше тисячі ніжинських дітей допоміг Кабінет охорони зору

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 30% дітей дошкільного віку і один з чотирьох учнів мають проблеми з зором, що можуть призвести до значної або безповоротної втрати зору. Поганий зір обмежує можливість здійснювати мрії, знижує якість життя, фізичний розвиток дитини.

Чим раніше діагностувати порушення зору та приступити до лікування тим більш вірогідно зберегти зір та уникнути застосування окулярів.

Ще два роки тому пройти  фаховий огляд професійного молодого офтальмолога було проблематично, також дітям доводилося виїжджати до обласного центру або в столицю для лікування порушень зору. Сьогодні ситуація змінилася і Ніжин оснащений двома кімнатами з професійними апаратами корегування порушень зору. В кабінеті працює медсестра, яка отримала відповідну фахову освіту, а в липні цього року до своїх обов’язків приступить лікарка-офтальмолог, що дасть змогу більш чітко діагностувати  дітей та надавати медичні послуги для профілактики та лікування проблем із зором.

Натхненником проекту виступило Громадське об’єднання «Соломія», яке активно підтримали небайдужі ніжинці та керівництво міста та лікарні.

Завдяки міській владі було куплено комп’ютер та необхідне програмне забезпечення. Небайдужий ніжинець допоміг зробити косметичний ремонт в кабінеті і придбав віконний ролет, який використовується для повного затемнення кімнати, що необхідно для проведення ряду процедур. Головний лікар міської лікарні виділив кошти для придбання нових меблів.

На сьогодні в реєстраційному журналі пацієнтів було зафіксовано 1003 дитини, що пройшли та проходять лікування в кабінеті Охорони зору, це досить велика цифра для такого невеличкого містечка. Як розповідає медсестра лікувального кабінету:” Практика показує, що  після проведення процедур 8 із 10 дітей повертають функціональні можливості ока на 100%, також це дає змогу провести профілактику погіршення зору, зняти напругу і втому очей, попередити розвиток короткозорості.”

Хоча батьки дітей та небайдужі ніжинці підтримують функціонування та оснащення кабінету, але є необхідність придбати додаткове обладнання для офтальмологічного кабінету.

Наразі для кабінету лікаря необхідно придбати авторефкератометр. Це один з найбільш затребуваних приладів для офтальмологічного кабінету. Прилад призначений лише для оцінки заломлюючої здатності ока і кривизни рогівки. Додатковими функціями є вимір міжзіничної відстані, діаметра рогівки, діаметра зіниці та ін. Пристрій з високим ступенем достовірності і з мінімальними витратами часу дозволяє вимірювати рефракцію і кератометрії в автоматичному режимі. Дані показники в офтальмологічній практиці є визначальними при підборі окулярів або лінз, при дослідженнях перед проведенням катарактальної і рефракційної хірургії ока.

Хочеться зробити висновок, що завдяки турботливим батькам, небайдужості простих ніжинців, роботі ГО «Соломія» та підтримці керівництва міста та лікарні вдалося досягти значних успіхів у профілактиці та лікуванні порушення зору у дітей.

Лілія Журко

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *