Вчені виявили зв’язок між стресом та аутоімунними захворюваннями

Масштабне 30-річне дослідження виявило міцний зв’язок між стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань, таких як артрит і хвороба Крона.

Про це повідомляє портал New Atlas.

В рамках дослідження вчені проаналізували більше мільйона людей в Швеції протягом 30-річного періоду, і виявили кореляцію між переживанням стресу і розвитком аутоімунних захворювань.

З досліджуваних індивідів у більш ніж 100 000 було діагностовано якийсь розлад, пов’язаний зі стресом – починаючи від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і закінчуючи гострою стресовою реакцією і розладом адаптації.

Їх порівняли з людьми, у яких за 30 років не було діагностовано будь-яких стресових розладів.

Виявилося, що у тих, хто за цей період пережив стресовий розлад, ймовірність розвитку одного з 41 аутоімунних захворюваннь була вище на 30-40 відсотків. У список аутоімунних захворювань входили такі хвороби, як ревматоїдний артрит, псоріаз, хвороба Крона і целіакія.

«З попередніх досліджень ми знаємо, що переживання стресу в занадто великій кількості підриває нашу імунну систему, проте це перша робота, яка демонструє зв’язок між ПТСР і іншими стресовими розладами і підвищеним ризиком розвитку аутоімунних захворювань на основі великої вибірки», – зазначає дослідник Уннур Анна Валдімарсдоттір.

Крім того, дослідження виявило, що у випадках з особами, у яких ПТСР було діагностовано в ранньому віці, ризик розвитку аутоімунних захворювань підвищувався. Дослідники також виявили, що ті з суб’єктів, хто незабаром після діагнозу отримував лікування антидепресантами від ПТСР, демонстрували меншу ймовірність розвитку в подальшому аутоімунних захворювань;

Вчені попереджають, що поки зарано робити конкретні висновки: хоча дослідження може підтверджувати гіпотезу про причинно-наслідковий зв’язок між стресом і аутоімунними хворобами, це всього лише наглядове дослідження.

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *