Маленькі ніжинці вже святкують Івана Купала

Ой на Івана, ой на Купала, Ніжний віночок я виплітала…», доносяться дитячі срібні голоси вихованців дошкільного навчального закладу №13 «Берізка», бо початку дня Івана Купала діти чекали з особливим нетерпінням. Як годиться, вони вмилися цілющою водицею з криниці. Кожна з дівчаток намагалася першою добігти до криниці, щоб набрати повне відерце та подивитися на свою вроду, йдеться на стрінці Facebook завідуючої ДНЗ №13 Наталії Примушко.

Духовна культура нашого народу, його колоритна обрядовість, сакральні традиції, що сягають тисячоліть, має пізнати дитина з наймолодших років – з дошкілля. Висока моральність предків, щира, непідкупна приязнь у стосунках, взаємодопомога, тонкий естетичний смак і, головне – високо поетичний культ пращурів, шанування свого родоводу – все це гідне наслідування нинішніми поколіннями.

Фото Наталіи Примушко.
Посмакувавши та вмившись купальською водою, дівчатка йшли рвати любисток, чорнобривці та м’яту. Ходили босоніж по росі, «щоб змити всякі хвороби», а росу збирали в пляшечки, щоб нею промивати рани і лікувати очі як вчили їх молоді вихователі Стільник Ю.В., Христенко Т.М., Сукач Т.М., Парубець Ю.Ю.. 

Фото Наталіи Примушко.
Серед майдану дошкільного закладу всі гуртом ставили небувалої краси Марену – найголовніший персонаж свята, а потім прикрашали її рушниками, маленькими віночками і милувалися… А що до купальських віночків, то тут саме літечко допомагало їх виплітати – і маки, і соняшники, і цикорій, і деревій, і ніжні троянди, і лілеє переплелися у небувалій квітковій казці!

Фото Наталіи Примушко.
Босі хлопчики і дівчатка, святково вбрані, ніжно виводили купальських пісень, грали в запальні, жартівливі ігри та найбільше їм сподобалося перестрибувати через величезну купу кропиви і різнотрав’я, бо так з прадавніх часів водилося, щоб очиститись дорослі перестрибували через багаття, а малеча – через жалючу кропиву. І тут всі були щасливими і сміливими!

Фото Наталіи Примушко.

Традиційно на Купальське свято пускали молоді дівчата віночки до річки, чи ставу, приспівуючи:
«Віночка сплету та на воду пущу,
хто віночка впіймає той мене забирає.»

Це дійство нашим малюкам теж надзвичайно сподобалось, бо оспівує воно унікальний культурний пласт з обрядами, неповторною красою природи рідного краю. І попливли диво-віночки в чистій водичці басейну на щастя і радість дітям.

Високопоетичний і моральний струмінь Купальського свята переніс нас в ті прекрасні прадавні часи і подарував хвилини неповторної радості світосприймання духовних начал рідних пращурів. Несімо все те щиро і віддано нашим дітям.

 

Фото Наталіи Примушко.

Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.Фото Наталіи Примушко.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *