Патрульні отримають право штрафувати власників автомобілів на єврономерах

Патрульній поліції дали доступ до бази даних та нададуть дозвіл на перевірку автомобілів на іноземній реєстрації.

Як ми вже знаємо, поліція отримає дозвіл на перевірку кожного

Депутати запропонували позбутися частини акцизів на ввезення авто з іноземною реєстрацією
автомобіля на єврономерах. Патрульні зможуть зупиняти власників таких автомобілів і перевіряти легальність перебування в країні того чи іншого транспортного засобу. Тепер відомі і штрафи, які будуть виписувати за порушення після ухвалення законопроекту про нові тарифи на легалізацію.

Доступ до “Інспектор-2006” дозволить дивитися терміни перебування автомобіля на території України. Згідно із законодавством, машини, які оформлені на іноземців, за законом можуть легально перебувати в країні до одного року в режимі “тимчасового ввезення”. Цим і користуються багато українців, раз на рік перетинаючи кордон і керуючи автомобілем за дорученням.

Ті ж, хто привіз машину для особистого користування можуть потрапити під штрафні санкції. Юрист Ольга Ніколаєнко зазначила, що легально нерозмитнений автомобіль зможе перебувати в країні до двох місяців. За цей термін власник повинен зареєструвати авто в Сервісному центрі МВС. Ті ж, хто не проходить реєстрацію будуть платити штраф від 155 до 170 грн. Такі порушники будуть заноситися в базу даних “Рубіж”, яка за допомогою відеофіксації буде виявляти порушників автоматично.

Якщо і після цього водій не розмитнить машину, то штраф збільшиться до 510 грн або накладуть громадські роботи до 40 годин з можливою конфіскацією автомобіля.

Нинішні терміни перебування машини в Україні становлять 10 днів, далі машина перебуває тут нелегально. Але поки поліція не мала права карати порушників.

Поки у Верховній Раді так і не розглянули новий законопроект, як і інші пропозиції з вирішення цього питання. Ніна Южаніна наполегливо звертала увагу парламенту на цю проблему. Але поки тільки Кабінет Міністрів видав наказ №479 від 20 червня, за яким поліція цілодобово знаходиться в зоні митного контролю і стежить за легальністю ввезення автомобілів на європейських номерах. Плюс патрульним дали доступ до бази даних, для виявлення фактів порушення митних правил.

Джерело: ТСН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *