У Ніжинському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Від дня хрещення до сучасності»

 

З нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського 24 липня була відкрита тематична виставка «Від дня хрещення до сучасності».

Ця виставка є результатом спільного діалогу між вірянами Ніжина та науковцями, адже важливість хрещення Русі для становлення та розвитку нашої Держави неможливо заперечити. Хочеться нагадати, що прийняття християнства київським князем Володимиром стало ключовою подією в історії Русі. Воно заклало основи державності і на століття визначило долю народів, що вийшли з київської хресної купелі.

1030 років тому православна віра згуртувала різноплемінне населення Київської Русі в єдиний народ, дала можливість на рівноправних умовах увійти в число найбільш могутніх держав Європи, сприяла розвитку економіки, культури, мистецтва.

Тож 24 липня до художнього відділу краєзнавчого музею завітали: духівництво Ніжинської єпархії, парафіяни, наукові співробітники музею та працівники управління культури і туризму Ніжинської міської ради.

Владика Ніжинський та Прилуцький Климент зазначив: «Власне події 1030-тиліття Хрещення Київської Русі – це надзвичайно важлива віха (період), тому не лише церква, а й держава долучилася до організації цілої низки заходів присвячених великій урочистій події.

Славний Ніжин, як місто храмів, не може оминути це святкування і тому за підтримки міської адміністрації та краєзнавчого музею було зорганізовано експозицію присвячену християнству на Ніжинській землі з часів князя Володимира та хрещення Русі і й до сьогодення.

Всі відвідувачі мають можливість ознайомитися з історією та життям древніх святих, а також тих, хто жив во Славу Божу у наш час. Всі речі, які експонуються, були знайдені в храмах і належали тим угодникам Божим, про яких ця виставка.

Це унікальна можливість для всіх доторкнутися до експонатів, що надані храмами Ніжинщини.

Виставка діє до 30 липня, а потім експозиція буде представлена в різних регіонах нашої єпархії».

Треба зазначити, що виставка вже має великий інтерес серед ніжинців. На відкритті виставки був настільки великий ажіотаж, що «яблуку не було де впасти».

Лілія Журко

фото автора

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *