Перед Ніжином відкриваються нові перспективи в енергоефективності

Ніжин знову отримає перспективи в енергозбереженні. Про це йшла мова 25 липня на засіданні депутатської комісії з питань законності. Голова інвестиційного відділу Денис Ворона повідомив, що до 27 липня буде підписаний меморандум з ПРООН задля втілення проекту «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО». Депутатський корпус та міський голова з радістю підтримали таку ініціативу, адже Ніжин вже входить до 10 міст, які відібрані ПРООН для запровадження механізму ЕСКО. І це є показовим, адже наше місто може стати гарним прикладом для інших, котрі лише починають рухатись в напрямку енергоефективності.

Після підписання меморандуму буде створена координаційна рада, яка займатиметься напрацюванням різних варіантів впровадження заходів щодо енергоефективності. У деяких містах, де ця програма вже працює, впроваджується автоматичний енергомоніторинг.

«На даний час по ЕСКО погоджені наступні ніжинські навчальні заклади – ЗОШ №1, ЗОШ №3 ЗОШ №9, фізкультурно-оздоровчий комплекс при ЗОШ №9, ЗОШ №16. Там будуть впроваджуватись заходи щодо збереження енергоресурсів.

У залучені таких інвестицій нам допомагає співпраця з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і саме з радником голови агентства Олексієм Корчмітом. Він неоднократно був у Ніжині. Останній візит був під час проведення днів сталої енергії. Ніжин являється одним з перших міст в Чернігівській області, яке буде запроваджувати даний механізм», – розповів журналістам видання Денис Ворона.

Про проект:

Метою проекту є зменшення викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища та розвитку інституційного, адміністративного та технічного потенціалу, що сприятиме запровадженню енергоефективних заходів у громадських будівлях. До таких установ належать лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї, в яких планується запровадити модель ЕСКО*.

Проект орієнтований на малі та середні міста і передбачає створення єдиної загальнодержавної бази даних енергоспоживання, а також інформаційної системи енергоменеджменту.

Впродовж п’яти років у десяти українських містах буде впроваджено 10 пілотних проектів із енергозбереження. Очікується, що вони стануть взірцем для наслідування в інших містах по всій країні. Завдяки активному залученню жінок, проект також сприятиме покращенню ґендерної рівності в енергетичному секторі, в якому традиційно переважають чоловіки.

Передбачається, що завдяки проекту вдасться заощадити 2 346 МВт-год теплової та 268 МВт-год електроенергії, в результаті чого викиди двоокису вуглецю буде зменшено на 8 893 тонн.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Перед Ніжином відкриваються нові перспективи в енергоефективності

  1. Шановні автори новин “Нєжатіна”
    Я не забороняю використовувати вам фотографії нашого міста, зроблені мною, але моя вимога, вказувати автора фото. Ви ж вказуєте автора статті? Чи на ваш погляд, процес створення цих світлин не заслуговує уваги?
    Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *