В Україні пропонують продавати всі ліки лише за рецептом

Незабаром в Україні поменшає аптек, а ліки відпускатимуть лише за рецептом. Про це йдеться в проекті правок до Закону «Про лікарські засоби», який нардепи зареєстрували в Раді минулого тижня, пише Сегодня.

Відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати тільки в аптеках і аптечних пунктах. Причому не на кожному розі – аптеки можна буде відкривати не ближче ніж півкілометра одна від одної.

У разі ухвалення закону скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати одну єдину аптеку, а компаніям – не більше чотирьох і лише в рамках однієї області. Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек. Якщо підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю «Фармація», а продавати пігулки можна буде лише дипломованим провізорам.

Автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм домінуючим становищем на ринку. Представлені ж норми нібито покликані перемогти монополізм і недобросовісну конкуренцію. Співавтор законопроекту, нардеп Олег Мусій, заявляє, що закон повинен захистити і вітчизняних виробників медпрепаратів – тільки виробник зможе тримати більше аптек, ніж у інших.

«У свою чергу, наші пацієнти отримають можливість купувати більш доступні українські ліки і не менш якісні – адже майже всі українські виробники мають сертифікати, що відповідають європейським нормам», – зазначив Мусій.

Він додав, що в закон можуть додати і норму, яка зробить обов’язковою продаж більшості ліків за рецептом лікаря. На його думку, «це викорінить самолікування, яке часто шкодить здоров’ю українців».

Лікарі критукують законопроект.

«Якщо закон дійсно зобов’яже брати у лікаря рецепт навіть на просте знеболювальне або льодяники від кашлю, це напевно змусить народ набагато частіше приходити в лікарні, створить черги і ажіотаж», – каже столичний терапевт Наталія Страх.

Водночас в Асоціації міжнародних фармвиробників закон хвалять.

«Ми поділяємо думку авторів закону про необхідність забезпечити конкурентне середовище на фармринку і вважаємо потрібними положення, спрямовані на поліпшення профрівня фахівців в даній сфері», – заявили в компанії.

В Асоціації також наголосили, що запропоновані правки відповідають нормам ЄС: там також забезпечують конкуренцію між аптеками шляхом встановлення певної відстані між торговими точками та їхньою  максимальною кількістю в одного засновника.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *