Правник розповів, у яких випадках людина має право застрелити нападника

 

 

Людина може застосувати зброю для самооборони, якщо посягають на її права та законні інтереси.

По це розповів керуючий партнер юридичної фірми Назар Мартинюк, – пише львівська газета Експрес.

“У Кримінальному кодексі є стаття 36 – у ній йдеться про необхідну оборону. Якщо йдеться про протиправне зазіхання на ваші права чи інтереси, що охороняються законом, ви можете вжити належних і достатніх заходів, щоб відвернути протиправне зазіхання, простіше кажучи, припинити напад. Але при цьому вказано, що необхідною обороною визнаються дії, при яких не було допущено перевищення її меж. А чи були перевищені ці межі – оцінювали слідство і суд у кожному конкретному випадку”, – зазначив Мартинюк.

 

Знаковою стала постанова Верховного Суду України щодо застосування зброї з метою захисту, ухвалена у квітні цього року. У ній написано, що немає меж необхідної оборони, коли йдеться про напад озброєної людини, напад групи осіб або протиправне проникнення в житло чи інше приміщення – аж до позбавлення життя того, хто вчиняє такі дії.

Як зазначається у матеріалі, нещодавно суд визнав невинуватим 45-річного чоловіка, який стріляв з мисливської зброї у групу людей. На судовому засіданні цей громадянин пояснив, що сталося. 19 червня 2018 року він перебував у своєму будинку, йому зателефонував сусід і повідомив, що на подвір’я зайшла група людей.

Господар визирнув у вікно і побачив незнайомців, які ламають замок на дверях будинку. Разом з дружиною він тричі телефонував у поліцію, але та не прибула на місце події. Оскільки на прохання покинути територію невідомі не відреагували, чоловікові довелося стріляти.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *