У Чернігівській області може здорожчати хліб

 

Вартість хлібобулочних виробів може зрости на третину.

В Україні через дощове літо суттєво подорожчала цибуля. Вже від початку минулого тижня цибуля підскочила в ціні майже у півтора раза.

Фермери продають її за 6 гривень за кілограм. Аграрії нарікають на негоду, яка попсувала урожай. Через дощі вони не змогли обробити цибулю від шкідників, тож вона почала гнити вже на полях. Про це йдеться в сюжеті програми “Сніданок з «1+1».

Тим часом через дефіцит якісного зерна, що викликаний посушливим червнем та дощовим липнем, можуть на третину здорожчати хлібобулочні вироби. Президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич зазначив, що в окремих регіонах сильні дощі заважають збиранню врожаю. Про це пише «Ліга. Бізнес».

«У деяких областях дощило цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив у поле. Це більше, ніж період жнив», — зазначив Томич.

 

 

 

Експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Петро Лахай розповів, що «у вологому зерні активно розвиваються грибкові мікроорганізми, виділяються мікотоксини, і зерно стає непридатним навіть для корму тварин».

Водночас голова правління «Київхліба» Володимир Череда нагадав, що ціни на зерно та борошно зростають щороку, незалежно від погодних умов та врожаю.

«Наприклад, в 2016 та 2017 років роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют», — сказав Череда.

«Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%», — прогнозує Томич.

Джерело: tsn.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *