Неймовірна Чернігівщина: село Линовиця. ФОТО

 

 

Село Линовиця, батьківщина нащадків шотландських баронетів та грузинських князів.

І це зовсім не жарти, такі села повинні притягувати до себе натовпи туристів: краєзнавців, літературознавців, мистецтвознавців, християнських паломників, але, чомусь, про них практично ніхто нічого не знає, – повідомляє Україна Інкогніта.

Линовиця — селище міського типу в Україні, Чернігівській області, Прилуцькому районі.

В 17 столітті Линовиця вважалася хутором і належала родині Вишневецьких.

Неймовірна Чернігівщина: село Линовиця. ФОТО

Тут було всього 17 дворів. Селом Линовиця стала після того, як її купив протоієрей Іван Магерівський і заснував тут слободу.

Сталося це у 1697 році. Потім, майже усе 18 століття село належало Скоропадським. У 1780 році його купив Іван Стоянович (генерал-майор, серб за походженням), але через рік відпродав половину села родині Башилових.

 

 

Неймовірна Чернігівщина: село Линовиця. ФОТО

Поміщиця Софія Башилова, у 1809 році вийшла заміж за графа Петра де Бальмена і з того часу історія села пішла по новому руслу. Линовиця із глухого села перетворилася на осередок культури.

У 19 столітті маєток де Бальменів у Линовиці відвідали: Тарас Шевченко, Іван Котляревський, Євген Гребінка, Олександр Афанасьєв-Чужбинський, Нестор Кукольник, Іван Муравйов-Апостол, Лев Жемчужников та ін.

Неймовірна Чернігівщина: село Линовиця. ФОТО

Неймовірна Чернігівщина: село Линовиця. ФОТО

Від колись розкішного маєтку де Бальменів залишився цікавий флігель, зведений у кінці 19 століття в цегляному стилі (нині тут контора СТО ВАТ «Цукровик»), залишки парку (є кілька ефектних старезних сосен), будівля конюшні та романтичні руїни надбрамної башти, які і привели мене у Линовицю.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *