Ніжинська молодь готова активно діяти на благо свого регіону

 

21 серпня у приміщенні Ніжинської Центральної міської бібліотеки пройшов семінар “Участь молоді. Молодіжні ради України. Ніжин”. Захід став можливий завдяки об’єднанню зусиль заступника міського голови Ігоря Алексєєнкавідділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради, заступниці голови райради Оксані Мелашенко та сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Ніжинської районної державної адміністрації, а також Ніжинській міській центральній бібліотеці.

Семінар був організований Лігою старшокласників Ніжина, Молодіжним банком ініціатив Ніжина та ГО “Лабораторія Ініціативної Молоді”. Учасниками семінару стали 30 молодих та завзятих представників учнівської та студентської молоді міста, працююча молодь, громадські організації, представники органів місцевого самоврядування міста та району, а також активісти Ніжинського району, м. Прилук та ОТГ Чернігівської області.

Долучилися до важливої ініціативи також депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько та заступник голови Ніжинської районної ради Наталія Березка. Сергій Миколайович зауважив, що подібні семінари – це гарний приклад залучення молоді до прийняття важливих рішень по розбудові міста, адже саме молодь повинна брати на себе відповідальність за майбутнє своєї держави. Втілювати креативні та новаторський рішення задля розбудови рідного краю.

 

 

 

У ході семінару було розглянуто ряд важливих питань, зокрема – Про переглянуту Європейську хартію участі молоді у місцевому та регіональному житті, про саме поняття “участі молоді” – Драбину Харта, що говорить про рівні залучення молоді до прийняття рішень.

Після цього перейшли до розгляду молодіжних консультативно-дорадчих органів, їх видів та мети діяльності, алгоритму створення та системи роботи. Маючи за приклад досвід Тернопільської міської молодіжної ради, розглянули різні аспекти ефективної роботи подібних органів. Робота у міні-групах у форматі Світового кафе дала змогу всім учасникам згенерувати суть таких понять, як цінності та місія молодіжної ради, а також етапи діяльності МР: планування, моніторинг і оцінка, звітування.

Анжеліка Тимченко, координатор Ліги старшокласників зазначила: «У результаті проведення семінару склад ініціативної групи по створенню молодіжної ради при Ніжинській міській раді поповнився новими активістами, запланували наступний збір цієї групи вже за тиждень, а також окреслили чіткий план роботи на найближчі два місяці щодо створення в нашому місті молодіжного консультативно-дорадчого органу! Крім того, з’явилось кілька цікавих ідей для співпраці в рамках міста, району та області!»

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *