“Негосподарське” відношення до комунальної власності Ніжина

 

Гарний господар всьому веде облік, адже так набагато легше раціонально вести господарство. Та якщо брати до уваги ціле місто, ситуація набирає більших обертів, бо ж мова йде про відповідальність перед громадою.

21 серпня на засіданні бюджетної комісії йшла мова про проекти FORBIZ. Їх втілення полягало у створені школи малого та середнього підприємництва, прозорого офісу, єдиної маркетингової лінії для популяризації міста та місцевих виробників. Було оголошено також і план щодо будівель, де дані заклади пропонується облаштувати. Серед них і приміщення колишньої аптеки № 200 по вулиці Озерній, 21. Можливо, мало хто з ніжинців пам’ятає, що саме приміщення цієї аптеки ще в 2016 році було комунальною власністю Чернігівської обласної ради.

Але за сприяння та наполегливості обласних депутатів, котрі представляють інтереси Ніжинщини, зокрема Сергія Охонька, дане приміщення було передано у комунальну власність Ніжина. Та була одна вагома умова – не можна змінювати цільове призначення. Саме там планувалось створити першу у Ніжині комунальну аптеку. Підтвердженням тому є нормативний документ – рішення п’ятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради, де чітко прописано: «Надати згоду та безоплатно передати із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у комунальну власність територіальної громади міста Ніжина нежитлову будівлю “аптека” загальною площею 591,2 кв. м., за адресою: м. Ніжин, вул. Озерна, 21, разом з перепрофілюванням права користування земельною ділянкою під аптекою площею 941 кв.м., для розміщення лікарської амбулаторії сімейної медицини».

 

 

 

 

То чому ж керівники відділів Ніжинської міськради з легкістю пропонують змінити цільове призначення приміщення, тим самим порушуючи умови угоди між міською та обласною радою? У Ніжині щорічно ведеться інвентаризація об’єктів комунальної власності, але це суто технічний процес, який не враховує подальші перспективи міста. І мова ось про що… В умовах прогресивного світу наявність стратегії по всім напрямкам є дуже важливою складовою. Так, наприклад у Ніжині є комунальне майно, але немає оцінки цієї нерухомості з точки зору розподілу: що закріпляється за громадою, а що може піти з аукціону. До прикладу маємо ситуацію, коли місту конче не вистачає коштів у бюджеті і необхідно продати нерухоме майно. На чому ж зупиниться вибір? Найчастіше про подальше призначення будівлі не думають, і з «легкої руки» продають. А в подальшому, через декілька років, розуміють, що вона має велике значення для громади, і продавати її, то було хибне рішення. Так наприклад зараз маємо ситуацію, коли місто шукає місце для розміщення ДРАЦСу та Будинку культури. Влада міста має визначитись і затвердити, на основі існуючої інвентаризації, чіткий розподіл об’єктів комунального майна на три категорії, враховуючи перспективу розвитку і потреби громади: ті, які підлягають продажу, які здаються в оренду та ті, які продавати не можна.

Технічні процеси мають переродитись у результативні дії, і тоді можна буде говорити про розвиток міста. Отже маємо висновок – не знаючи таких основ бізнесу, чи є сенс його викладати в Ніжині, адже краща передача знань – це особистий приклад.

Марина Волинець

Фото Дениса Скорохода

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *