Агрофітнес: як зібрати врожай без шкоди для здоров’я

 

Головна руйнівниця міфів України розкрила всю правду про роботу на городі

У кінці серпня багато українців збирають врожай на власних городах. Однак в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про приховані небезпеки такого проведення часу.

“Кілька годин прополки, викопування, збору та іншої турботи про врожай — гарне тренування для м’язів. Таку роботу називають агрофітнесом, адже навантаження іноді нагадують заняття в тренажерному залі. Вчені вважають, що агрофитнес дає значну користь нашому організму. Втім, існує кілька небезпек, яких слід уникати при роботі в саду чи на городі”, – зазначає Супрун.

Безумовним плюсом роботи на городі Супрун вважає користь для психічного здоров’я, адже більше часу на природі сприяє зниженню рівня гормону кортизолу в організмі і зменшує напругу і тривожність.

 

 

 

Однак на городі існує небезпека отримати травму, біль у м’язах і суглобах. Особливу небезпеку під час роботи на землі складають бактерії.

Супрун нагадує, що в землі живе збудник правця, який є смертельним. У разі, якщо він потрапляє в рану, у людини великий ризик захворіти.

Для того, щоб себе убезпечити, потрібно кожні десять років робити щеплення від правця. Вони безкоштовні в медустановах в кожному регіоні.

Також потрібно бути обережним і уникати пошкоджень садовими інструментами. Слід вибирати для роботи закрите взуття і одяг, а також в рукавицях, які будуть стійкі до механічних пошкоджень.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *