Потрібні Ніжину сміттєвози тягнуть його бюджет «на дно»?

 

 

На засіданні 42 позачергової сесії Ніжинської міської ради у ракурсі питань бюджету вкотре розглядалось придбання сміттєвозів для КП «ВУКГ». Виявляється, бюджету міста вони зараз «не по гаманцю». Нагадаємо, що на початку цього року міською радою було прийнято рішення про необхідність придбання трьох сміттєвозів та прибиральну машину. Після було проведено 2 тендери: перший на придбання двох сміттєвозів, а другий, відповідно, на придбання сміттєвоза і прибиральної машини. У бюджеті на це було закладено більше 8 млн. грн. Та, як виявляється, зараз коштів у бюджеті катастрофічно не вистачає. Нині виплачуються кошти ще тільки по другому сміттєвозу – це порядком 2 млн. грн. Що ж до другого тендеру, то техніка знаходиться на підприємстві виробника.

Причина дефіциту бюджету Ніжина неодноразово висвітлювавсь нашим виданням. При формуванні бюджету планувалось закладати одні суми, але в зв’язку зі змінами до постанов кабміну, які були прийняті в січні місяці, після прийняття бюджету, були зменшені надходження в сумі 11 млн. грн. 28 серпня депутати мали прийняти зміни в бюджеті. Стосувались вони перенеправлення коштів, за рахунок лімітів, які не будуть використані до кінця року, зі сміттєвоза та прибиральної машини на інші важливі потреби міста, такі як фінансування заходів енергоефективності по ЗОШ №10, потреби в техніці ніжинських шкіл, виплати матеріальної допомоги ніжинцям та будівництво артезіанської свердловини. Проте КП «ВУКГ» наполягає, що сміттєвози конче потрібні місту, адже зараз ті, що є працюють на «останньому диханні». Така ситуація призводить до скупчення гір сміття біля нових майданчиків, а як наслідок – скарг ніжинців. Окрім того, якщо не придбати сміттєвози в цьому році, то в наступному вони на сотні тисяч будуть дорожчі.

«Ми в цьому році не можемо придбати третій сміттєвоз, адже у нас зараз немає ресурсів для покриття багатьох додаткових витрат. Ми ж не можемо ці кошти зняти із зарплат. На сьогоднішній день ми відстаємо по оплатам за виконані роботи на 9 млн. грн. Тож головним розпорядникам коштів було дане розпорядження не брати на себе додаткових зобов’язань», – висловився міський голова Анатолій Лінник.

 

Звісно депутати прийняли рішення (19 «За», четверо утримались) щодо внесення змін до бюджету, але почали обговорювати наслідки поганого його планування. Відомо, що за невиконання договірних умов по тендеру загрожуватимуть штрафні санкції, а це «плюс» до розтрат бюджету.

Заступник міського голови Григорій Олійник пояснив, що наслідків припинення договірних умов можна уникнути і такі можливості неодноразово обговорювались з керівником КП «ВУКГ» Владиславом Корманом на робочих нарадах.  Одна з таких – це відтермінування договору на 2019 рік. Тож переживати з даного приводу не потрібно і ситуація під контролем.

Та факт залишається фактом: потрібні Ніжину сміттєвози, яких на все місто треба 5, поки не вписуються у витрати міського бюджету, адже є більш важливі потреби…

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *