Що зміниться з 1 вересня 2018: субсидії, ціни, школи, лікарні та ТБ

 

 

Зміни з 1 вересня в Україні принесуть безліч нововведень для школярів, а дорослим українцям з початком осені доведеться попрощатися з аналоговим телебаченням.

Що зміниться в Україні з 1 вересня і протягом місяця – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Тарифи та субсидії

Підвищення тарифів на газ для населення перенесли ще на місяць. Кабмін прийняв рішення про продовження спецзобов’язання Нафтогазу на продаж газу за зниженими цінами для потреб населення до 1 жовтня 2018 року.

Нафтогаз з 1 вересня підвищує мінімальні ціни на газ для промспоживачів на 4,6% – до 10599,6 грн за тис. куб. м.

Субсидіантам для отримання 700 грн за зекономлений взимку газ необхідно подати заяву до 1 вересня.

Курс долара і ціни на бензин

З кінця серпня – початку вересня в Україні очікується сезонне підвищення курсу долара.

– З кінця серпня – початку вересня розпочнеться сезонне підвищення курсу, коли попит на валюту перевищує її пропозицію, – пояснив економіст Віктор Скаршевський.

Ціни на бензин також підуть угору. За словами експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, до зими бензин знову подорожчає  в ціні на 1-1,5 грн за умови відсутності різких коливань цін на нафту. Подорожчання буде помітно вже у вересні.

Армія та правоохоронні органи

З 1 вересня набуває чинності президентський указ про осінній військовий призов. Терміни проведення: жовтень-листопад 2018 року.

Три ділянки Азовського моря будуть відкриті з 1 вересня після того, як були заблоковані для проведення заходів з бойової підготовки Збройних сил України.

Державне бюро розслідувань повноцінно запрацює з 1 вересня 2018 року. ДБР повноцінно запрацює з чистого аркуша, не завершуючи розслідування інших правоохоронних органів.

Медицина та освіта

До 1 вересня всі лікарні мають оприлюднити інформацію про наявні ліки. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вимагає, щоб лікарні лікарні оприлюднили інформацію про наявні ліки, а далі – щотижневе її оновлення.

З 1 вересня українські мами отримуватимуть бебі-бокси для новонароджених. У пакунках малюка будуть зібрані усі необхідні речі і приналежності для дитини на перший час.

 

З 1 вересня невідкладна медична допомога запрацює в новому форматі. У столиці з 1 вересня невідкладна медична допомога запрацює в більш мобільному форматі та отримає єдиний номер 103.

З 1 вересня запрацюють нововведення реформи освіти. Наприклад, нинішні першокласники, на відміну від інших школярів, навчатимуться вже 12 років і пройдуть три рівня середньої освіти: початковий – 4 роки, базовий – 5 років, профільний, що складається з професійного і загальноосвітнього, – 3 роки.

1 вересня закінчується термін зарахування до закладів профосвіти, однак графік прийому документів заклади  визначають самостійно.

Телебачення та зв’язок

В Україні з 1 вересня вимкнуть аналогове телебачення, замість нього працюватиме цифрове. Аналогове телебачення не вимкнуть тільки жителям територій з особливим режимом.

Укртелеком вирішив припинити надання послуги Прямий телефон з 1 вересня.

Транспорт і дороги

Ірландська авіакомпанія Ryanair введе обмеження на провезення ручної поклажі з 1 вересня.

Норма про створення транспортно-пересадочних вузлів у великих містах вводиться з 1 вересня. В українських великих містах з великим пасажиропотоком усі маршрутні мережі будуть з’єднуватися між собою транспортно-пересадковими вузлами.

Мінрегіонбуд запровадив з 1 вересня обов’язкове проектування велосипедних доріжок при будівництві та реконструкції доріг.

В Україні з 1 вересня Мінрегіон дозволив звузити смуги доріг із менш активним рухом.

Від 1 вересня пішохідні зони будуть обов’язково проектуватися із врахуванням потреб людей з інвалідністю.

В Україні організують обов’язкові розділові поручні в підземних переходах з 1 вересня.

З 1 вересня люки та дощоприймачі на пішохідних тротуарахпроектуватися не будуть.

Будівництво

“Будівельна амністія” для самобудів класу СС1, побудованих до 2015 року, ухвалена Верховною Радою в березні 2018 року, запрацює з 1 вересня.

Нові державні будівельні норми набудуть чинності з 1 вересня. В Україні з’являться “блакитні лінії”, що обмежують висотність забудови, “зелені лінії”, що регулюють будівництво в зелених зонах, “жовті лінії”, які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей у населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації.

Надра та земля

Кабмін ухвалив постанову про відкриття геоінформації і схвалив запуск з 1 вересня пілотного проекту з проведення електронних аукціонів на користування надрами.

Кабмін планує до 1 вересня запустити електронні земельні торгичерез ProZorro.Продажі.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *