Акція у Ніжині на “сміттєві” багаття: від 340 до 1360 грн. Є бажаючі?

З початком сезону масового збору врожаю з присадибних ділянок, у місті гостро стала проблема утилізації сухих рослинних залишків та сміття. Більшість громадян викопавши картоплю беруться за прибирання бур’янів.  Протягом десятиліть склалася традиція спалювання сміття на городах і люди вперто не хочуть помічати і використовувати інші, більш екологічні, способи прибирання своїх грядок. Чи не кожного вечора місто потерпає від жахливого смороду, який проникає у двері та вікна. Про те, щоб погуляти на вулиці насолоджуючись теплими осінніми вечорами – взагалі говорити не доводиться.

Нажаль, найефективнішим способом боротьби з таким масовим забрудненням навколишнього середовища є притягнення до адміністративної відповідальності. Законодавець передбачив досить значний розмір штрафу для тих, хто не визнає право інших на чисте повітря і довкілля та чхати хотів на «Правила благоустрою». Так, ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів ) передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Виходить, що у разі виявлення на вашому городі «купальського» багаття з бур’янів і старого мотлоху, мінімальний штраф який може призначити адмінкомісія – 340 грн. Проте, враховуючи масштаби «акції зі знищення сусідів», комісія може призначити до сплати штраф у розмірі до 1360 грн.!

Наразі Ніжинською поліцією спільно з представниками Відділу благоустрою виконавчого комітету Ніжинської міської ради щовечора проводяться рейди з виявлення порушників-паліїв. З господарями для яких естетичний вигляд власного городу важливіший, ніж стан власного здоров’я та здоров’я своїх близьких і сусідів – проводяться профілактичні бесіди. Декого вдається переконати і кілька відер води припиняють тління городніх вогнищ, а дехто з аргументами поліції та уповноважених міською владою посадових осіб не погоджується. У такому випадку доводиться діяти так, як того вимагає  закон та складати відносно порушників адмін протоколи.

Шановні мешканці м. Ніжина! Наш дім – це не лише квартира чи будинок, який обмежується чотирма стінами, а двері міцно замикаються на ключ. Все місто є нашим домом! Благоустрій міста – показник нашої з вами хазяйновитості. Будьмо гарними господарями у своїй оселі! Чисте повітря не розкіш, а життєва необхідність.

                                  Сектор моніторингу Ніжинського відділу поліції

 

 

Вам може бути цікаво

 1. Мабуть, потрібно ще проводити акції з пропозиціями альтернатив. Оскільки в більшості випадків люди навіть уявлення не мають куди дівати рештки рослин.

 2. От узнать би адрес автора ціеї статті – я б йому припер так прицепів з 10 бадилля під двір – хай с..ка утилізуе.
  Давно ви село не умите від землі відірвались ? Городськими с… поставали ..
  Вред єкології ? Да то що ти живеш на цьому світі – паскудищ і гадиш скрізь – самий великий вред.
  Частина ” законопослушних” громодян стали приносить зілля до мусорок – подивіться шо там робиться ? Так це лише 1000 частка – а як всі припруть – ВИ ПОДУМАЛИ ? ЧИ КУДИ МЕНІ ЙОГО С ПОЛЯ ДІВАТЬ ? ВИ СПОЧАТКИ ДАЙТЕ РІШЕННЯ А ПОТІМ ШТРАФУЙТЕ ЗА НЕ ВИКОНАННЯ.
  Живем в дерьмі так нет – нам ” воздухом дихать мішають ” – страна непуганих ідіотів

 3. Альтернатива утелізації – РЕАЛЬНА – як і у всьому цивілізовано світі – підняти рівень життя – пенсії біля 1.5 тис. ДОЛАРіВ а не грн. , можливість заробляти 2-5 тис. доларів а не грн. І все – люди самі повідмовляються від городів – будуть скрізь газони і чистий воздух . А картоплю будуть вирощувать фермери – НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ – за городом.
  А так ти автор – с… ка , яка тільки і лье воду на мельницю корупції і бюрократії – ШТРАФИ їм подавай – а хто буде штрафувать ? Єто ж які бабки можна піднять на отмазках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *