Ніжинські діти війни втомилися від пенсійної несправедливості

Європейські пенсіонери, виходячи на пенсію починають подорожувати та насолоджуватись життям. Українські ж виживають, рахуючи копійки, які доводиться ще й «вибивати», іноді принижуючись. Чому ж так? Причина відома – нераціональне використання державного бюджету. З кожним роком все більше росте прірва між багатими і бідними українцями і спрацьовує принцип – виживає сильніший.

До редакції нашого видання звернувся 73-річний ніжинець

Василенко Григорій Іванович. Вже близько 10 років він не отримує законну надбавку до пенсії, як дитина війни. І з такою проблемою зіткнувся не він не один.

«2007 року Кабміном було прийняте рішення щодо виплати дітям війни 30% від загального доходу. Півтора року я отримував кошти, а потім перестав. І як же так? Пропрацював 50 років на країну, яка залишила мене ні з чим, окрім копійок, яких ледь вистачає на життя. Куди тільки не звертався та всюди чую одне пояснення – не має коштів у державному бюджеті.

Подав до суду, як і багато ніжинців, серед яких мої знайомі. Отримали відповідь на нашу користь, де чітко прописано «призначити щомісячну виплату в сумі 415 грн». Але до сих пір цих коштів не бачу. Скільки нас залишилося, дітей війни… Більшість вже втомились принижуватись, вимагаючи заслужені гроші. Та для мене це вже справа принципу. Звернувся у Правову допомогу, але й там пояснили, що це питання може вирішити тільки наявність коштів у Пенсійному фонді України», – розповідає пенсіонер.

За допомогою розібратись у цьому питанні журналісти нашого видання звернулись до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Юристи надали нам пояснення по даному конкретному випадку: «Якщо є рішення суду, яке набрало законної сили (тобто не було змінено чи скасовано), Вам потрібно звернутися до суду, щоб отримати виконавчий лист та скерувати його до Державної виконавчої служби для примусового виконання рішення. Уважно перечитайте постанову, можливі нюанси ,щодо минулих та подальших виплат. Якщо у рішенні суду не йдеться про подальші виплати, то Ви маєте право отримати кошти лише за вказаний у постанові період.

Наприкінці 2014 року до статті 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни» були внесені зміни щодо підвищення пенсії дітям війни у порядку та розмірах, встановлених урядом. Відповідно до постанови Кабінету міністрів «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» №1381 від 28 грудня 2011 р. (з подальшими змінами). Нині розмір доплати до пенсії «дітям війни» становить 66 грн 43 коп. згідно чинного законодавства».

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *