Ніжинське лісове господарство б’є на сполох: дрова здорожчають у вісім разів!!!

«ЗНИЩИМО ЛІС РАЗОМ!», – такий лозунг звучить, як на мене, чи не в кожному прийнятому за минулі роки Законі України. Взяти, хоча б, до уваги останній ЗУ від 16 серпня 2018 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Здавалося б, реформують фермерське господарство, а мова йде з-поміж іншого про все ті ж ліси. Відповідно до цього документу, лісові господарства мають сплачувати і земельний податок, і рентну плату. Усе б нічого, але сума цього податку збільшується майже у 8 разів. Тобто, щоб спромогтися виділити кошти на вирощування лісу, охорону від незаконних рубок і пожеж, врешті-решт, на заробітну плату і податки, лісові господарства повинні (ЗМУШЕНІ!!) будуть підняти ціну на свою продукцію.

Поясню: якщо сьогодні в середньому куб дров твердої породи коштує 450 грн, то після вступу Закону в силу цей же куб купуватимуть за 3600 грнпиловник сосновий: до – в середньому 1560 грн, після – 12480 грн. Вражає? Хто зможе собі дозволити купити лісопродукцію? Це спричинить двоякий ефект: по-перше, лісові господарства стануть неплатоспроможними, і вже у 2019 році їх ліквідують. Ліси перейдуть у приватну власність. І одразу постає питання: хто з нових власників виділятиме кошти на відновлення і охорону лісів?

По-друге, дрова стануть непідйомно дорогими, а опалення домівок, шкіл, дитячих садочків ніхто не відміняв. Що робити? У ліс, по дрова! І валитимуть тоді не просто сухостій, стиглі за віком або хворі дерева, а все підряд. Садити, звичайно, знову ж таки ніхто не буде. Результат: нема лісових господарств – нема відновлення і збереження лісу – нема ЛІСУ.
Висновків робити не потрібно. Усе зрозуміло й так. Жаль, тільки, що влада своїми законами провокує, а ми, прості споживачі, навіть не стаємо на захист свого, споконвічного, що належало і мало б належати нам…..

Лісові господарства ще роблять спроби врятували ліс. Так, у минулу п’ятницю працівники ДП «Ніжинський лісгосп» зустрілися із представниками місцевого самоврядування. Саме від розміру податку, який приймуть депутати на сесіях, і залежатиме подальша доля лісу.
Зустріч пройшла доволі жваво, адже виходить так, що влада, надавши можливість вибору відсоткової ставки податку для лісгоспів місцевим радам, зіштовхує лобами людей на місцях.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят

З одного боку, представники самоврядування розуміють, що у лісовому господарстві працюють їхні односельчани, які у випадку втрати роботи залишаться без копійки, а так, як знайти роботу на місцях просто не реально, виїдуть шукати кращої долі у міста чи за кордон. Окрім того, навіть ті надходження, що йдуть від лісгоспу зараз, припиняться, адже підприємство ліквідують.

З іншого боку, висока цифра нового податку звучить так приємно, адже нею можна буде позакривати дірки у місцевому бюджеті. Жаль, тільки, що стоятиме ця цифра тільки на папері, адже для лісового господарства сплатити її хоча б одноразово фізично неможливо…

Прес-служба ДП “Ніжинське лісове господарство”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *