У Ніжині “КУЛтивували” ідеї молоді

 

12 вересня вперше у Ніжині було проведено Форум молодіжних ініціатив «CoolТИватор іDей».

23 спікера та близько 170 учасників Форуму протягом дня спілкувались, обмінювались досвідом, ідеями, емоціями.

Треба зазначити, що ніжинскої молоді було дійсно багато. У однієї з участниць форуму ми вирішили розпитати про цілі візіту на захід.

Аня Тимченко, учениця 9 класу, ЗОШ №7: “На мій погляд подібні форуми це гарна можливість розширити коло спілкування, адже разом генерувати нові ідеї легше та веселіше. Подібних заходів ва нашому місті на жаль мало тому з радістю долучаюся до своїх однолітків та шукаю однодумців.”

Розпочався захід з вітальних слів заступника міського голови з питань виконавчих органів ради Ігоря Алєксєєнка та ректора Ніжинського державного університету Олександра Самойленка, представника молодіжного проекту U-Report Корсуна Ростислава.

Відразу після привітання розпочалась панельна дискусія, під час якої очильники різних структур і організацій відповідали на питання молоді. Потім розпочалася перша лінійка воркшопів, яких всього було проведено три.

 

Наприкінці Форуму оприлюднено резолюцію, яку розробили учасники, попередньо розподілившись по групах, напрацювали перспективні напрямки діяльності на наступний рік в рамках реалізації молодіжної політики та Програми «Молодь Ніжина» на період до 2020 року та дійшли висновку, що в даних напрямках потрібно здійснювати молодіжну політику за принципами: участі молодих людей в процесі ухвалення рішень і діяльності на місцевому і регіональному рівні, відкритості та прозорості, делегування повноважень інститутам громадянського суспільства, створення умов для партнерства та співпраці «молодь – влада – інститути громадянського суспільства – бізнес сектор», доступності – спрощення системи співпраці молоді між собою, з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також акцентувати увагу на наступних напрямах, реалізуючи ряд заходів.

Зокрема:

1. Розвиток громадянської освіти;

2. Розвиток неформальної освіти;

3. Підтримка та розвиток інститутів громадянського суспільства;

4. Формування молодіжної інфраструктури, здійснення її організаційного та фінансового забезпечення;

5. Створення та забезпечення діяльності Ніжинського міського молодіжного центру, запровадження та підтримка програми розвитку та підвищення компетенцій молодіжних працівників (спеціалістів по роботі з молоддю);

6. Налагодження міжгалузевої та міжсекторальної взаємодії у молодіжній роботі;

7. Забезпечення умов молодіжної участі та молодіжного громадського контролю, створення та функціонування МР;

8. Забезпечення підтримки локальних ініціатив молоді;

9. Забезпечення інформування молоді щодо можливостей розвитку, реалізації організаційного, креативного та творчого потенціалу та підвищення особистісних компетенцій;

10. Забезпечення умов щодо підвищення рівня мобільності молоді м. Ніжина та Ніжинського району.

Наприкінці Форуму Анжеліка Тимчеко – головний ідейний надихач, організатор і взагалі супердівчина, – вручила подяки всім організаторам і спонсорам Форуму: Ніжинській міській раді, Чернігівському обласному молодіжному центру, Лізі старшокласників Ніжина, Молодіжному банку ініціатив Ніжина, Ніжинському будинку дітей та юнацтва, міжнародній організації ПРООН, ГО “Лабораторія Ініціативної молоді”.

Чудова, тепла, доброзичлива, творча атмосфера молодіжного драйву та натхнення, що панувала під час проведення Форуму говорить про те, що таких захід необхідно зробити щорічним і розширити його рамки.

Анна Лисенко начальник відділу у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Ніжинської міської ради

фото Лілія Журко та учасники форуму

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *