До дитсадків та шкіл не пускатимуть нещеплених дітей. Що робити?

Вимогу повернули через спалах кору.

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки. Про це Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством освіти та науки нагадує усім навчальним закладам. Бути в колективі мають право діти, які отримали усі щеплення за державним календарем. Діти, що мають медичні протипоказання проти вакцинації, вимушені перейти на індивідуальний графік навчань, через загострення епідемічної ситуації – зокрема, через розповсюдження кору.

Першокласницю Маргариту не щеплювали в 6 років від кору, краснухи, паротиту.

“Не робили, бо вона зараз хвора і до цього хворіла”.

А ще мама принципово не вакцинує дівчат від кашлюку та гепатиту В. Батьки вважають, рішення про вакцинацію мають приймати лише вони, бо це їхня особиста справа.

“Є мами, які відмовляються. Я на себе таку відповідальність узяти не можу. Кожен із батьків піклується про свою дитину і лише вони вирішують, чи потрібне їм щеплення”.

Особиста справа кожного призвела до того, що Україна – в червоній зоні із поліомієліту, має спалах кору, беззахисна перед дифтерією.

Усі школи та дитсадки мають перевірити картки щеплень своїх вихованців. Якщо така форма порожня або має прогалини, то “адміністрація закладу зобов’язана не допускати до навчально-виховного процесу”.

Нещеплені ходять у дитячі колективи – росте захворюваність на кір. Торік було 5 тисяч, нині 27 тисяч хворих. 13 померло. Офіційно підтверджені чотири випадки дифтерії.

“Ці низькі охоплення вакцинації говорять про те, що ми пропускаємо випадки дифтерії, а цього не можна робити, бо це призведе до того, що як сніжна лавина будемо ліквідовувати спалах на усій території”.

У дитини мають бути всі щеплення згідно з офіційним календарем, якщо немає медичних протипоказань.

Справжніх заборон щеплюватися вкрай мало – це вроджений імунодефіцит, ВІЛ-інфекція, хронічні захворювання у гострій стадії або алергія на компоненти вакцини.

Однак нещепленим дітям ходити до школи чи садка зараз небезпечно – кажуть у Центрі громадського здоров’я. Для них місцеві органи влади мають організувати альтернативне навчання.

“Дітей, які не мають щеплення від кору, взагалі не можна допускати, навіть якщо вони не мають щеплення за медичними протипоказами. Тому що це призводить до інфікування і летальних випадків”.

Під час навчального року зростає кількість близьких контактів дітей, під час яких передається більшість інфекційних хвороб.

“Кір, краснуха, паротит, кашлюк і навіть дифтерія – епідемічна ситуація щодо цих хвороб в Україні є загрозлива. А початок нового року тільки загострюються. Тому нині найкращий час перевірити карту імунізації своєї дитини”.

Якщо картка імунізації порожня – індивідуальний календар може розробити педіатр. Якщо є пропуски – вакцинацію варто лише поновити.

“Заново нічого не робиться. Будь-яка доза вакцини, яка вже отримана, вважається такою, що працює. І дитину продовжуть вакцинувати з того моменту, на якому зупинилися робити щеплення”.

Чиновники запевняють, нині в наявності вакцини від усіх інфекцій, що входять до офіційного календаря щеплень.

Ірина Маркевич

Джерело: ТСН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *