В Україні виявили небезпечну екзотичну хворобу, яку привезли з-за кордону

Лихоманка Західного Нілу може призвести до ураження нервової системи.

В Україні попередньо підтверджений випадок гарячки Західного Нілу. Чоловік привіз хворобу з Кіпру. Вона передається через укуси комарів – це вже четвертий випадок, зафіксований в Україні.

Європейський центр профілактики і контролю захворювань повідомляє про незвичне зростання кількості хворих на території Європи. На тлі попередніх років ріст вражає, а сезон розповсюдження хвороби закінчується лише у жовтні. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Відпочинок українця на Кіпрі закінчився в реанімації Олександрівської лікарні. У нього попередньо підтвердили гарячку Західного Нілу.

“У пацієнта є така підозра, є вірогідність. Один із аналізів уже позитивний, тому ми маємо підтвердити ще другим аналізом і підтвердити остаточно захворювання”, – каже лікар.

До медиків він потрапив із запаленням мозку і лише згодом у нього запідозрили екзотичну хворобу.

“В нього був головний біль, нудота, блювота, шаткість. Він був на Кіпрі, там у нього були ознаки захворювання”.

Гарячка може протікати без симптомів, а може маскуватися під звичайну застуду. Тобто різко підвищується температура, відчувається головний біль, нудота, слабкість. Хвороба небезпечна своїми ускладненнями.

“Іде ушкодження нервової системи. Лихоманка Західного Нілу не має специфічного лікування і специфічної сироватки, щоб зробити профілактику”.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *