Що вбило ніжинську рибу? Фото. Відео

Щодня сотні машин заїжджають до мийок тільки у столиці, десятки у Ніжині, і тисячі у всій Україні. Але хто з водіїв здогадується про шкідливість цієї процедури для довкілля? Вода з хімікатами потрапить до каналізації, якщо власники мийки не обладнали її спеціальними фільтрами. За припущеннями екологів, 90 відсотків таких закладів воду не фільтрують.

З екологічною проблемою стикнувся ніжинський пенсіонер  Микола Сокол. У його дворі по вулиці Енгельса знаходиться невеличкий ставочок. 10 років тому він викопав його, аби дощові та талі води не затоплювали городину, а стікались до канавки. За таку ініціативу йому були вдячні і сусіди, адже доти мусили ходити двором у резинових чоботях. Аби вода просто так не застоювалась чоловік вирішив розводити в ній карасів. Але ранком 17 вересня був вражений з побаченого, риба спливла доверху. Як виявляється, до водойми потрапили хімікати та знищили у ньому живність.

«Поряд знаходиться приватна автомийка. З ними мав же не раз мав розмову. Раніше зливні відходи стікали канавою обабіч стежки нашої вулиці, і потрапляли до мене у двір. Дозволу звісно у мене ніхто не питав. Тоді я вирішив цю проблему, закидав виритий прохід у мене під забором, і вода текла стежкою та витікала на вулицю. Звичайно, жителі були не в захваті від такої ситуації, публічно висказали своє невдоволення і вода перестала стікати на вулицю. Та моя ділянка стала знову «буферною зоною» між автомийкою і приватним сектором», – розповідає Микола Федосійович.

Чоловік одразу викликав поліцію та екологічну інспекцію. Було проведено обстеження, зафіксовано вигляд водойми та передано в обробку адміністративній комісії при Ніжинському міськвиконкомі, де й з’ясовуватимуть винних в даній ситуації та вживатимуть заходів. Миколою Соколом була написана заява і на ім’я міського голови Анатолія Лінника, з проханням відреагувати на проблему в найкоротший термін. Журналісти нашого видання особисто побували у дворі пенсіонера і були вражені побаченим: великі рибини плавають черевом доверху, а маленькі мертві рибинки лежать по контуру канави. Домашня киця Даша намагається зловити собі поїсти та чуючи запах, відходить.

Ранком Микола звертався до адміністрації авто мийки та просив хоча б у телефонному режимі зв’язатись з керівником. Адміністратор повідомила, що особисто всі скарги передасть власнику. Вже після обіду, разом з Миколою підходимо до адміністрації автомийки і питаємо про можливість зв’язатись з керівником. Контактів для зв’язку нам не надали. а лише повідомили, що керівник приїжджав сьогодні до автомийки, ситуацію йому було озвучено, але реакція, відповідно, відсутня.

Зазначимо, що на території авто мийки знаходиться ємкість для стічних вод, з якої ті мають систематично викачуватись. Та виходячи з того, що вода тече людям а город, такі роботи проводяться не систематично…

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *