Виявлено останній фрагмент для створення вакцини від ВІЛ

Одна з головних проблем при створенні вакцини від вірусу імунодефіциту людини – складна структура і швидка мутація білка, який відповідає за приєднання вірусу до клітини.

Тепер вчені детально вивчили його атомну структуру і готові до розробки нової вакцини.

Учені з Гарвардської медичної школи і дитячої лікарні Бостона (США) визначили атомну структуру ключової частини білкової оболонки ВІЛ-1, яка прикріплює вірус до клітки. Це останній відсутній фрагмент, який відкриває нові можливості для створення ефективної вакцини від найбільш поширеної форми ВІЛ в світі, повідомляється на сайті Гарвардської медичної школи.

«Як тільки вірус злився з кліткою, зробити вже нічого не можна: геном ВІЛ проникає в Т-клітку і закріплюється там назавжди. Структурна складність [білка] залишалася головною проблемою при розробці вакцини, але тепер ми зробили значний крок, щоб впоратися з цим », – каже дослідник Бін Чен.

Команді вдалося визначити повну структуру білка, а також трансмембранного сегмента і самої мембрани з високою роздільною здатністю і природному середовищі.
Оболонка білка має форму гриба, де найбільший інтерес для дослідників представляє його «капелюшок» – ектодомен. Вченим нарешті вдалося вивчити його складну структуру в деталях, і в даний час ектодомен став головною метою для нової вакцини проти ВІЛ в майбутніх клінічних дослідженнях.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, трохи менше 40 млн чоловік є носіями ВІЛ-інфекції. З них 54% дорослих і 43% дітей отримують довічну антиретровірусну терапію. Основна мета вчених в даний час – розробити вакцину і запобігти ВІЛ-інфекцію в «зародку» – до того, як вірус приєднається до Т-клітини.

Зараз довічна терапія препаратами – головний засіб для підтримання стану здоров’я. Однак стійкість до ліків не залишає деяким пацієнтам можливості лікуватися далі. Для таких безнадійних хворих знайшли рішення в США: там розроблено нове медикаментозне лікування ВІЛ, яке підвищує імунітет.

Джерело: hightech.plus

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *