Неймовірна Чернігівщина: Путивський крейдяний кар’єр

Путивськ – невеличке село в Новгород-Сіверському районі. Селу вже більше ніж півтисячоліття – його заснували у 1500 році, але нині тут мешканців зовсім мало – близько 70 осіб.

Для туристів та фотографів Путивськ відомий своїм крейдяним кар’єром, який, щоправда, нині розробляється слабо. Він розташований на просто на схід від села, недалеко від берега Десни.

В кар’єрі, білі стінки якого вже руйнуються і заростають бур’янами, можна знайти чимало залишків представників давнього моря, в якому і сформувалася крейда: купу белемнітів, черепашки прадавньої малакофауни, корали. Деякі стінки кар’єру мають дуже химерну форму, тому слугують прекрасною декорацією для фото та відео.

Путивський крейдяний кар’єр лежить в межах одного із найпотужніших в Україні пластів крейди, товщина якого сягає 40-45 метрів, а об’єм крейдяних порід – 6 мільйонів тон.

Неподалік від кар’єру є ботанічний заказник загальнодержавного значення – “Путивський”. Це заповідна заплава придеснянських лук, де зростає багато рідкісних рослин та рослинних угруповань.

За матеріалами з відкритих джерел.


Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *