На Чернігівщині громада пересварилась через пам’ятник козлу у центрі селища

Скульптура – подарунок селищу від його голови.

Монумент, який встановили у центрі Козельця, розсварив місцеву громаду
На Чернігівщині у центрі селища Козелець поставили пам’ятник Козлу. Це неабияк розбурхало тамтешніх людей. Одні запевняють, що назва селища походить від назви квітів, мовляв, до чого взагалі тут козел? Інші ж твердять, що рогата тварина – символ селища ще з 17 століття. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Пам’ятник тварині поставили у центрі Козельця, коли козельчани святкували день селища. Відтоді серед населення тільки й мови про козла.

Люди кивають на керівництво, бо скульптура козла – це подарунок селищу від його голови. Секретар очільника Козельця розповідає, що скульптура саме козла не випадкова. “Цей символ присутній на геральдиці нашого селища ще з початку 17 століття. Він присутній на сучасному прапорі Козельця”, – каже вона.

Козел з герба і був взірцем для майстра Олександра. Скульптуру він випилював із верби, трудився днів зо три і витратив 30 літрів бензину. Гроші взяв тільки за матеріал. Хоча, каже, витвір можна оцінити у 2-3 тисячі доларів.

 

На зиму козла заховають у приміщення, а потім селищна влада обіцяє визначитися із подальшим його місцестоянням. Козельчани ж уже активно обговорюють, куди перенести козла. Одна із пропозицій – перенести і поставити під адміністрацією.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *