“Зіркова абетка” з мовою жестів з’явиться в кожній українській школі

 

 

Кожна українська школа отримає “зіркову абетку” з мовою жестів

МОН повідомило інформацію про те, що кожна українська школа отримає таку абетку. Це передбачено Меморандумом про співробітництво в розбудові інклюзивного суспільства та популяризації жестової мови, що був підписаний 27 вересня 2018 року між Міністерством освіти і науки України та ГО “Відчуй”.

Сьогодні щонайменше 223 тис людей спілкується жестовою мовою. Це робить її однією із найвживаніших в Україні. Завдяки співпраці з ГО “Відчуй” ми зможемо поширити цю інформацію в усіх школах України і, можливо, навіть заохотити молоде покоління вчити жестову мову, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Фотопроект “Зіркова абетка” створений, щоб звернути увагу на проблему нечуючих людей та тих, хто втрачає слух, – а це понад 3 мільйони українців.

“Ми хочемо сказати усім нечуючим та тим, хто втрачає слух: “Ми вас чуємо! Ми вас відчуваємо!””, – пише на своїй сторінці Facebook  Gres Todorchuk.

 

“Зіркова абетка” – це один з багатьох проектів, які Gres Todorchuk реалізовує в рамках ініціативи “Коли тиша заговорила” громадської організації “Відчуй”.

Її мета – привернути увагу до теми втрати слуху і адаптації нечуючих людей. За статистикою, кожен дев’ятий українець втрачає слух і часто про це не здогадується. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але його не вчать у школах навіть на базовому рівні.

Засновники «Відчуй» Людмила і Андрій Пишні вірять, що це можливо змінити. Що одного дня кожен знатиме, як сказати жестовою мовою «привіт» і «спасибі», а кожен, хто втрачає слух, зможе знайти розуміння і підтримку.

Виставка фотопроекту відбудеться восени одній із київських галерей. Окрім цього, світлини стануть основою освітніх плакатів та матеріалів, рекламної кампанії з популяризації жестової мови, благодійного календаря та ін.

                   

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *