Українцям розповіли про способи економії до 50% на опаленні

 

 

Українці сьогодні мають можливість заощадити до 50% на оплаті за опалення, завдяки заходам з підвищення енергоефективності. Член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва привела у якості приклада Київ, пише «Обозреватель».

«У Святошинському, Оболонському, Подільському районах багато ОСМД ще 2-3 роки тому взяли теплий кредит, побудували індивідуальні теплові пункти для своїх багатоповерхових будинків. Ті, хто дивиться у майбутнє, поставили ще й сонячні батареї й відключилися від центрального теплопостачання. Їхні рахунки сьогодні на 50% менші, ніж ті, які отримуємо ми»

— Марія Яковлєва
Член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності

Експерт закликала всіх приєднуватися до програм Фонду енергоефективності.

 

«Держава компенсує великий відсоток — 40-50% — на заходи комплексної термомодернізації, встановлення відновлюваних джерел енергії. Субсидіанти також можуть приєднатися до цієї програми, відшкодування буде на рівні 70%»

— Марія Яковлєва
Член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності

У свою чергу, експерт з проблем енергоефективності Антон Ковалишин зазначив, що теплові пункти – «це, дійсно, дуже ефективний інструмент, який дозволяє знизити енерговитрати тепла на 10-40%, а іноді і на 50%».

«Від централізованого опалення не відріжуть, просто будинок споживає менше тепла. Індивідуальний тепловий пункт регулює температуру в будинку, залежно від температури на вулиці. Зрозуміло, що коли восени і навесні ця температура за день декілька разів змінюється, не буде «дядя Ваня» щоразу бігати в підвал і крутити вентиль. Це робитиме автоматика — економити жителям кошти»

— Антон Ковалишин
експерт з проблем енергоефективності

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *