Європарламент підтримав заборону використання одноразового посуду і ватних паличок

 

 

Європарламент ухвалив рішення про заборону пластику.

Європейські законодавці затвердили заходи спрямовані зменшити

У Європарламенті проголосували за заборону одноразового пластикового посуду в ЄС
забруднення морів та океанів пластиком. Введена заборона стосуватиметься 10 популярних виробів з пластмаси, якими користуються у Європі.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У травні Комісія ЄС запропонувала ввести обмеження на 10 найменувань пластикових виробів з одноразовим використанням, які забруднюють пляжі Європи та потрапляють в моря. Вже 24 жовтня Європейський парламент ухвалив документ, який передбачає заборону на одноразові пластикові вироби, включаючи солом’яні і ватні палички, одноразові пластикові тарілки та столові прилади.

 

Отож, в ЄС вирішили:

  • Заборонити використання пластикової соломки, ватних паличок, пластикового посуду та столових приладів, пластмасових кавових змішувачів та пластикових балончиків.
  • Скоротити використання пластикових харчових контейнерів та чашок для напоїв.
  • Допомогти виробникам покрити витрати на поводження з відходами та очищення, а також підвищити обізнаність щодо забруднюючих впливів сигарет з фільтрами, вологих серветок, повітряних кульок, пластикових пакетів та контейнерів.
  • Державам-членам використати схему відшкодування депозитів або будь-які інші заходи для збору 90% одноразових пластикових пляшок до 2025 року.
  • На прокладки, вологі серветки та повітряні кульки потрібно буде додати етикетки, які вказують на те, як слід їх утилізувати.
  • Держави-члени повинні підвищувати обізнаність людей про небезпеку використання одноразових пластикових виробів.
  • Зобов’язати виробники пластмасових виробів для риболовлі покривати витрати на збір сміття в портах.

За даними Комісії ЄС, лише трохи більше третини пластикових відходів збираються та переробляються. Більшість залишків потрапляють в моря та океани. Це є небезпечним для риби та інших морських тварин, які споживають відходи.

Після рішення Європарламенту 24 жовтня,  Комісія ЄС вестиме переговори щодо запровадження заборони шляхом адаптації до пропонованих змін. Комісія наполягає на тому, щоб нові правила були остаточно затверджені парламентом і Радою ЄС перед європейськими виборами в травні наступного року.

Нагадаємо, нещодавно вчені провели дослідження, яке показало, що мікропластик можна виявити в людському організмі. Дослідники проаналізували зразки калу восьми учасників дослідження з Фінляндії, Італії, Японії, Нідерландів, Польщі, Росії, Великої Британії та Австрії. В усіх зразках вони знайшли мікропластик – всього вчені нарахували цілих дев’ять його видів.

Джерело: ТСН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *