За лише півстоліття людство знищило 60% тварин на землі – WWF

 

 

Навіть якби знищення видів зупинилося сьогодні, природі потрібно 5-7 млн ​​років, щоб відновитися.

Людство знищило 60% ссавців, птахів, рептилій і риб від 1970 до 2014 року.

Про це йдеться у звіті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Головна небезпека для природи – знищення місць проживання тварин заради сільськогосподарських потреб. Наразі три чверті суші відчувають на собі наслідки діяльності людини.

Ще одна проблема – винищення тварин заради їжі. Щонайменше 300 видів ссавців повністю зникли в результаті полювання людини.

Тим часом популяція диких видів у річках і озерах знизилася на 83% як через риболовлі, так і через споживання людством прісної води для сільського господарства і роботи дамб.

 

“Ми перше покоління, яке точно знає, що знищує свою планету. І останнє, що може вчасно протидіяти цьому”, – каже гендиректор британського офісу WWF.

Негативну роль відіграє хімічне забруднення: половина косаток, що зараз живуть, приречені загинути через використовувані в електротехніці поліхлоровані біфеніли, які, фактично не перероблюються.

Найгірша ситуація склалась у Південній і Центральній Америці, де популяція хребетних скоротилися на 89% через постійне знищення диких лісів. Кожні два місяці зникає частина тропічної савани розміром з Лондон.

Фахівці WWF називають відмову від м’яса одним із шляхів скорочення шкоди, що завдається дикій природі.

За словами експертів, зараз для світу почалася шоста хвиля масового вимирання. Проте це перша, причиною якої став конкретний вид – людина.

Дослідники вважають, що всього за історію цивілізації були винищені 83% ссавців і половина всіх рослин. Навіть якби знищення видів зупинилося сьогодні, природі потрібно 5-7 млн ​​років, щоб відновитися.

Нагадаємо, раніше дослідження показало, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату. Викиди вуглекислого газу мають скоротитись до нуля. Так, поверхня Землі вже нагрілася на один градус від доіндустріального рівня. Вже цього виявилось достатньо, щоб підняти рівень океанів і спровокувати танення льодовиків, смертоносні урагани, повені та посухи.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *