Вчитися вдома, а не в школі: Міносвіти готує проект про індивідуальні форми навчання

 

В МОН узаконять отримання шкільного атестата прискорено,самостійно, вдома або в лікарні.

З наступного року шкільний атестат можна буде отримати не виходячи з дому. В Міносвіти обговорюється проект про індивідуальні формах навчання. Документ уточнює положення освітньої реформи і розкриває нюанси кожного з персональних видів навчання. Їх три – екстернат, сімейне навчання і педагогічний патронаж. І якщо екстернат був присутній в документах і раніше, то патронаж і сімейне навчання з’явилися вперше.

Згідно з проектом, перевестися на екстернат і навчання вдома можна буде не пізніше ніж за три місяці до річної контрольної. Норма не стосується переведення дітей з окупованих територій, учнів за кордоном і тих, хто потребує педпатронажу. При цьому умови зарахування на екстернат залишилися колишніми. На нього можуть претендувати ті діти, які не закінчили школу або не пройшли річне оцінювання за станом здоров’я, через проживання / навчання за кордоном або на неконтрольованій території, а ще іноземці. Екстерном зможуть стати і діти, що випереджають програму, але це доведеться довести на іспиті перед комісією. Для переведення дитини на таку форму батькам потрібно подати директору школи заявку і підтверджуючі документи (наприклад, довідку про стан здоров’я). До кінця року зараховані на екстернат зобов’язані пройти річну атестацію з усіх предметів за один або кілька класів. Діти, зараховані на екстернат через прискорене оволодіння програмою, зможуть продовжувати вчитися в такій формі тільки за умови отримання оцінок з усіх предметів не нижче 7 балів. Інакше їх можуть знову повернути за парти.

А ось сімейне навчання хочуть зробити доступним майже для всіх школярів  крімдітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на особливому обліку. Разом із заявою на ім’я директора потрібно буде пред’явити і довідку про відсутність такого статусу. Під час сімейного навчання діти писатимуть контрольнічотири рази на рік. Позбавити права отримувати сімейну освіту можуть за оцінкинижче 4 балів і неявку на атестацію.

У той же час для учнів в сільських школах (за умови, що в класі менше 5 осіб) дітей зінвалідністю, які хворіють на і лікуються на стаціонарі / амбулаторно більше місяця,передбачили педагогічний патронаж. Він передбачає уроки зі шкільним учителем вумовах, найбільш сприятливих для дитини  наприклад, вдома або в лікарні. Дляоформлення патронажу батькам потрібно подати все ту ж заявку директору, аледодати до неї комплексну оцінку розвитку дитини або висновки лікарської комісії.

Екстернат: питання і відповіді

Батьки в цілому підтримують пропозиції Міносвіти, але знайшлися і ті, у кого виниклипитання до проекту.

Чому не дати право здати кілька предметів екстерном, а не все відразу? Мійсин, наприклад, тільки з точних наук потребує традиційних уроків, агуманітарку давно б вивчив сам,  говорить тато семикласника ЮрійМиронченко.

В МОН заспокоюють  мовляв, така можливість вже є і для цього не обов’язковопереводитися на екстернат.

Сьогодні школа має право розробляти і затверджувати власні освітніпрограми, в тому числі і індивідуальні навчальні плани для школярів, розповіли Сегодня” у відомстві.

“У той же час ми врахуємо пропозицію вивчати окремі предмети в форміекстернату і після закінчення громадського обговорення обговорюємо цеймомент на засіданні робочої групи,  пообіцяли там.

Бурхливе обговорення в соціальних мережах викликали і умови для вступу наекстернат.

Екстернат повинен бути доступний і з особистих причин,  вважає одна зкористувачів.

Інші не погоджуються:

Якщо дозволяти таку форму всім підряд, то хтось буде вчитися, а хтосьпрогуляє весь рік, і це з’ясується тільки на атестації  перевірка тільки одна.

У Міносвіти з цього питання схожа точка зору.

Екстернатну форму можна застосовувати тільки до тих дітей, які мають певніпідстави для отримання освіти в більш демократичних умовах,  впевненітам.

Але найбільше батькам не сподобалося позбавлення права на індивідуальну формунавчання через погану успішність.

Якщо батьки не можуть дати дитині певний рівень знань, то їх відразузвільняють. Але ж дітей з низькою успішністю в школі досить, але вчителівніхто не виганяє,  обурюються батьки, причому деякі навіть запитують:

Чому дитина не може вчитися погано з тих предметів, які її не цікавлять і не знадобляться їй в майбутньому?.

У Міносвіти ж підкреслюють, що рішення батьків самостійно навчати дитину покладаєна них певну відповідальність.

Держава і суспільство повинні бути зацікавлені в якості знань випускниківшколи, адже від цього залежить майбутнє країни. Тому питання про наданняможливості вчитися погано неприпустиме,  підкреслили у відомстві.

Там відзначили, що оцінювання навчальних досягнень школяра є єдиною формоюзворотного зв’язку і можливістю переконатися, що батьки дійсно забезпечують якіснийосвітній процес в домашніх умовах.

Здобувачі отримуватимуть документ про освіту державного зразка, томушкола повинна відстежувати навчальний прогрес учня і виконання ним вимогдержстандартів середньої освіти,  пояснили нам в МОН.

Джерело: ukr.segodnya.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *