Влада Ющенко повернулася з Індії в Ніжин. Пересадку легенів та серця не зробили

 

23-річна Влада Ющенко разом з мамою 54-річною Світланою Ющенко повернулася додому, в Ніжин, з Індії. В клініці «Фордіс», що в Ченнаї, вони пробули п’ять місяців. Українські лікарі поставили дівчині діагноз: вроджена вада серця та легенева гіпертензія. В науковому центрі кардіології та кардіохірургії, що в Києві, лікарі сказали: треба робити комплексну операцію з пересадки серця і легенів. Міністерство охорони здоров’я виділило на операцію 155 тисяч доларів. їх повинні були перерахувати на клініку, як тільки зроблять операцію. Але щоб її зробили, на рахунку у Влади повинно бути додатково 10 тисяч доларів. Небайдужі потрібну суму назбирали за два місяці.

У кінці січня цього року Влада разом з мамою полетіла до Індії. Проходила обстеження. Жила у найманій квартирі при госпіталі. Лікарі казали, що є всі шанси врятувати легені, не робити пересадку. Влада повернулася додому без операції. Влаштувалася на роботу.

— Трансплантацію мені не робили і найближчим часом робити не будуть, — розповідає Влада. — Після комплексного обстеження лікар Балакришнан і його команда дійшли висновку, що найближчі п’ять років я можу жити зі своїм серцем та легенями. Але медикаментозне лікування призначили.

— Куди витратили гроші, які зібрали люди?

— Усі 10 тисяч доларів пішли на покупку ліків. Закупили необхідне на рік вперед. Пересадка інших органів — дуже складний процес. Ніхто не може дати гарантію, чи прижилися б вони в моєму організмі. Курс реабілітації теж був би вартісним. Лікарі дали мені надію. Але на планове обстеження треба летіти до Індії через рік. На це, приблизно, потрібно буде п’ять-шість тисяч доларів. Я дуже дякую всім, хто мені допоміг і підтримав.

Після повернення я влаштувалася в консалтингову компанію. Це пов’язано з програмуванням. Працюю тестувальником. А 155 тисяч доларів залишилися на рахунку Міністерства охорони здоров’я.

Юлія Семенець, «ВісникЧ» №48 (1698) від 29 листопада 2018

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *