Інформація для ніжинців, які хочуть поновити батьківські права

 

 

Коли втрачаєш певну цінність, починаєш її цінувати. Іноді позбавлення батьківських прав змушує людину докорінно змінити своє життя, особливо задля добробуту та щастя своєї дитини. Чи можливо поновити батьківські права жінці, якщо її бажання виконувати материнські обов’язки, брати участь в житті дитини, піклуватися про неї стало метою її життя?

До Ніжинського місцевого центру з надання БВПД звернулася жінка із проханням допомогти їй поновити батьківські права. Згідно із рішенням Талалаївського районного суду Чернігівської області у 2013 році її позбавили батьківських прав відносно малолітнього сина. На даний час жінка радикально змінила умови та спосіб життя, має постійне місце проживання та роботу, протягом останніх 5 років не вживає алкогольні напої.

Захист прав громадянки здійснювала начальник Талалаївського бюро правової допомоги Яна Мудревська.

Суд всебічно і повно з’ясував усі фактичні обставини справи, заслухав усіх учасників, розглянув матеріали , на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті. При вирішенні питання про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з них та інших осіб, з якими проживає дитина, враховує її інтереси, а також думку дитини, якщо вона її може висловити.

Рішенням виконавчого комітету Талалаївської селищної ради, винесеного на підставі звернення заявниці, було вирішено за доцільне порушити клопотання щодо поновлення батьківських прав .

Згідно з копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності у 2015 році жінка стала власником житлового будинку.

 

Як зазначено в акті обстеження житлово-побутових умов проживання сім’ї у серпні 2018 року, проведеного представниками Талалаївської селищної ради, жінка проживає із співмешканцем у власному будинку, який складається із двох кімнат, кухні, коридору. Опалення у будинку пічне, кімнати умебльовані , санітарний стан задовільний, також є невелике підсобне господарство.

Відповідно до характеристики із місця роботи жінки, було зазначено, що вона зарекомендувала себе, як сумлінна, спокійна, врівноважена та старанна робітниця.

14 листопада 2018 року Талалаївський районний суд Чернігівської області задовольнив позов та поновив батьківські права жінки відносно її малолітнього сина.

Довідково. Згідно ч.1 ст. 151 Сімейного кодексу України батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
Ч.1 ст. 169.Сімейного кодексу України, передбачає, що мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

Згідно з п. 19 постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 30 березня 2007 року “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав”, ст. 169 СК України особам, позбавленим батьківських прав, надано право звернутися до суду з позовом про їх поновлення.

За отриманням консультації та захистом своїх прав звертайтеся до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 7-16-15) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *