З 1 квітня запускають нову модель екстреної медичної допомоги: ключові зміни

 

 

 

 

З 1 квітня 2019 року у всіх регіонах України розпочнеться модернізація оперативно-диспетчерських служб, а у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві стартує пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги (ЕМД).

МОЗ пропонує на розгляд Уряду нову модель надання ЕМД, яка має на меті забезпечити доступне, своєчасне та якісне медичне обслуговування громадян, щоб в критичній ситуації кожен українець оперативно міг отримати необхідну допомогу.

У держбюджеті-2019 на пілот з реформи системи екстреної медичної допомоги передбачено 1 млрд гривень. Реалізація нової моделі надання ЕМД передбачає співфінансування з місцевих бюджетів за формулою: не більше 75% від визначеної потреби фінансується за рахунок держбюджету, не менше 25% – за рахунок місцевих бюджетів.

Заступник Міністра фінансів Юрій Джигир детальніше розповів про ключові зміни нової моделі надання ЕМД:

1) перша допомога у разі невідкладного стану має бути доступною протягом перших 4 хвилин після екстреного випадку – ще до прибуття швидкої;

2) виклики повинні диспетчеризуватись за допомогою сучасного обладнання та нових автоматизованих протоколів;

3) у бригадах ЕМД мають працювати фахівці нового рівня, кваліфікація яких буде перевірятись незалежною агенцією. Здобути новий рівень зможуть всі діючі працівники ЕМД через програму перекваліфікації.

4) уже в лікарні, госпітальна ЕМД та реабілітація в гострому періоді потребує нових правил: нових підходів до організації госпітальних процесів, зміни застарілих державних будівельних норм, поступового введення вимог до повноцінного надання ЕМД до параметрів визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування”.

Поступово передбачається поширення розвитку системи ЕМД у всій Україні з урахування проміжних результатів пілотного проекту.

Джерело: cheline

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь