Вибори Президента: дані Національного екзит-полу

 

Екзит-пол являє собою соціологічне опитування на виході з виборчих дільниць

Екзит-пол на виборах проводиться для отримання оперативної інформації про результати у день голосування, 31 березня 2019 року. Дані екзит-полів, а також актуальні дані з виборчих дільниць будуть доступні на РБК-Україна.

За результатами Національного екзит-полу на виборах Президента України, станом на 18:00 лідирують шоумен Володимир Зеленський – 30,4% голосів, чинний глава держави Петро Порошенко – 17,8% голосів і лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко – 14,2% голосів.

Такі дані Національного екзит-полу, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, оприлюднено на прес-конференції в Укрінформі 31 березня.

Далі йдуть Юрій Бойко — 9,8%, Анатолій Гриценко – 7,1%, Ігор Смешко – 6,4%, Олег Ляшко – 4,8%, Олександр Вілкул – 4,0%, Руслан Кошулинський – 1,8%.

Інші кандидати набирають менше 1% голосів виборців.

Екзит-поли

 

Функції та завдання екзит-полу

Екзит-пол являє собою соціологічне опитування на виході з виборчих дільниць. На умовах анонімності громадянам задають питання, за кого вони голосували. Практика екзит-полів успішно застосовується під час виборів, оскільки передбачається, що у тих, хто проголосував відсутні причини відповідати неправдиво.

Головним завданням екзит-полу є оперативне отримання даних про результат виборів безпосередньо в день голосування, в той час як ЦВК опрацьовує протоколи протягом декількох діб.

Результати екзит-полів також формують уявлення про явку громадян на виборчі дільниці й кількість тих, що проголосували в різних регіонах.

Дані екзит-полів використовують для зіставлення з офіційними результатами голосування від Центральної виборчої комісії. Таким чином, екзит-пол виконує контрольну функцію у виборчому процесі.

Результати екзит-полів

Екзит-поли проводяться на виборчих дільницях у різних регіонах України. Їх результати широко висвітлюються в Інтернеті, ЗМІ, на телебаченні і радіо. Як правило, інформація з результатами соцопитування виборців оновлюється з моменту початку голосування до закриття дільниць.

Перші екзит-поли в Україні були проведені під час парламентських виборів 1998 року. Результати виявилися досить точними і заздалегідь визначили всі партії, які у підсумку пройшли у Верховну Раду.

На виборах президента у 2014 році був проведений “Національний екзит-пол” за участю декількох соціологічних компаній, а також телевізійний опитування. Результати практично збіглися з офіційними даними – різниця склала 1 %. Перемогу здобув Петро Порошенко з 54,7%, а згідно з екзит-полами, за Порошенка проголосувало 55,7% виборців.

Остаточні результати екзит-полів першого туру виборів 2019 будуть оприлюднені після 20:00 31 березня. На даний момент у передвиборних соцопитуваннях лідирує Володимир Зеленський з 25,1% голосів, 16,6% респондентів готові проголосувати за Петра Порошенка, у Юлії Тимошенко 16,2% голосів опитаних, Юрія Бойка 11,3%, за Анатолія Гриценка готові проголосувати 7,7%.

ЦВК зареєструвала більше 40 кандидатів на виборах

Центрвиборчком у період з 31 грудня 2018 року по 8 лютого 2019 року зареєстрував 44 кандидата в президенти. Зокрема, ЦВК зареєструвала кандидатами 16 нардепів. З 44 претендентів 20 йдуть на вибори як самовисуванці, решта – від партій. Крім того, більш ніж 40 особам ЦВК відмовив у реєстрації. Серед причин відмови – невнесення необхідної заставної суми в розмірі 2,5 млн грн, а також невідповідність документів вимогам виборчого законодавства.

Як відомо, ЦВК відмовив у реєстрації нардепу Надії Савченко, а також лідерові Комуністичної партії Петру Симоненку.

Зазначимо, зареєстровані кандидати до 7 березня включно могли зняти свою кандидатуру.

Від участі у виборах відмовилися 5 кандидатів

З 44 кандидатів у президенти, зареєстрованих Центрвиборчкомом, п’ять осіб відмовилися від участі у виборах. Зокрема, лідер “Самопомочи” Андрій Садовий зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Також на користь Гриценка з виборів знявся Дмитро Добродомов.

Крім того, на користь Олександра Вілкула зняв свою кандидатуру Євген Мураєв. Заступник командувача Сил спецоперацій Сергій Кривонос знявся з виборів на користь чинного глави держави Петра Порошенка.

Також від участі у виборах відмовився представник від “Сили людей” Дмитро Гнап.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *