Українців дурять на мільярди з “віртуальною” доставкою неякісного вугілля? (відео)

 

 

Журналісти Факти ICTV зробили чудовий репортаж про Роттердам+.
Для цього з’їздили у порт Роттердам. Там є багато вугілля. Але жодного судна для України там не знайшли, бо жодного граму вугілля до нас із Роттердаму не поставлялося. Але така «доставка із Роттердаму» врахована у тарифах.

Також з’їздили у Лондон у офіс компанії Argus, яка надає ринкові котування вугілля у порту Роттердам (індекс АРІ2). Старший віце-президент Argus Джим Ніколсон каже прямим текстом: «Наш індекс – для вугілля із вмістом сірки не більше 1%. Якщо сірки більше, то на ринку вже діють знижки».

Але у нас цей індекс застосували до вугілля із вмістом сірки біля 2%. А ДТЕК – DTEK Ахметова навіть возить із США вугілля із вмістом сірки 3,3%-3,45% – так люблять українців, цінують їх життя та здоров`я. Ну дууже подобається людям продавати свій запорожець по ціні мерседесу.

Ці два «нюанси» дають 20-25 доларів на тоні. Це на 15 млрд грн у рік завищує ціну електроенергії.

 

Ось така вона «європейська практика» в реалізації не чистих на руку українських чиновників. Реформами та справедливим тарифоутворенням тут і не пахне – і про це має знати кожен українець. Просимо перерост.

ICTV про Роттердам+

Журналісти Факти ICTV зробили чудовий репортаж про Роттердам+.Для цього з’їздили у порт Роттердам. Там є багато вугілля. Але жодного судна для України там не знайшли, бо жодного граму вугілля до нас із Роттердаму не поставлялося. Але така «доставка із Роттердаму» врахована у тарифах.Також з’їздили у Лондон у офіс компанії Argus, яка надає ринкові котування вугілля у порту Роттердам (індекс АРІ2). Старший віце-президент Argus Джим Ніколсон каже прямим текстом: «Наш індекс – для вугілля із вмістом сірки не більше 1%. Якщо сірки більше, то на ринку вже діють знижки».Але у нас цей індекс застосували до вугілля із вмістом сірки біля 2%. А ДТЕК – DTEK Ахметова навіть возить із США вугілля із вмістом сірки 3,3%-3,45% – так люблять українців, цінують їх життя та здоров`я. Ну дууже подобається людям продавати свій запорожець по ціні мерседесу.Ці два «нюанси» дають 20-25 доларів на тоні. Це на 15 млрд грн у рік завищує ціну електроенергії.Ось така вона «європейська практика» в реалізації не чистих на руку українських чиновників. Реформами та справедливим тарифоутворенням тут і не пахне – і про це має знати кожен українець. Просимо перерост.

Опубліковано Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг Пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *