З 2021 року мистецька Україна отримає колосальний удар

 

Мало хто звернув увагу. За виборчими баталіями. А хто звернув увагу – в більшості не дуже зрозумів наслідки.
Якщо коротко. З 2021 року мистецька Україна отримає колосальний удар. З дуже неочікуваного боку. Для розуміння спробую зайти дещо здалеку.

У кожної людини є свої таланти. Хтось має талант в царині точних наук, а хтось прихиляється серцем до гуманітарної сфери. Хтось гарно малює, а хтось живе в просторі цифр. І це чудово! Таланти бувають різними. І відповідно талант в одній царині не означає таланту в іншій. Я не про базові, елементарні знання, а про трохи глибші речі.

 

І ось тепер підходимо до основного. До того, що відбудеться в 2021 році. А відбудеться ідіотична і критична для мистецької освіти річ. Математика стане обов’язковою частиною ЗНО. Ще не зрозуміли до чого це призведе? А тут все просто. Потенційні актори, музиканти, художники, літератори мають величезний шанс так і залишитись довічно потенційними. Ну просто тому, що немає у них таланту в математиці. Ну немає – і край!.

 

 

 

Це просто факт, а не привід для дискусій. Ніхто ж вимагає від дитини з талантами математика грати на фортепіано чи блискуче малювати. А тепер уявимо. Перевернемо ситуацію. Припустимо обов’язковим предметом на ЗНО зроблять скажімо малювання. Не на рівні елементарних знань, а на рівні серйозної перевірки вмінь та знань. І що тоді буде з дітьми – потенційними математиками? Отож!

Тільки не треба про «розвиток мозку» та про «потрібність математики в житті». Мозок реально розвивати тисячами інших способів, а знання з математики в обсягах ЗНО потрібні обмеженому колу і благополучно забуваються після закінчення школи як такі, які не використовуються в реальному житті. І це факт.

Повернемось до загроз мистецькій освіті. Штука в тому, що в шлях до мистецьких університетів лежить саме через ЗНО. І ось питання. Скільки дітей з мистецькими талантами не зможуть потрапити до університетів саме через низьку оцінку з математики? А скільки часу буде втрачено на зазубрювання того, що вилетить з голови на наступний день після ЗНО і не знадобиться в житті ніколи? Заради чого?

Наслідки цього ідіотичного рішення для мистецької освіти ще мало хто розуміє. Але насправді вони будуть дуже і дуже неприємними. І це ми чітко побачимо вже в 2021 році, коли «за бортом» мистецьких університетів опиняться талановиті діти але з низьким балом з математики по ЗНО, а замість них прийдуть менш талановиті, але з гарними знаннями з математики. Себто почнеться певна деградація. Хто сьогодні про це думає? Мало хто…

Олександр Мірошниченко для uainfo.org

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *