Змінено порядок проходження техогляду автомобілів

 

Нові правила набувають чинності з 1 травня 2019 року.

Влада вирішила оновити формат документа, який підтверджує успішне проходження технічного огляду транспортного засобу. Про це повідомили в прес-службі Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ, інформує Ukr.Media.

«З 1 травня 2019 року паперовий бланк протоколу буде видаватися суб’єктами здійснення технічного контролю в комплекті з самоклеючою міткою радіочастотної ідентифікації», — йдеться у повідомленні.

Таким чином, згідно з пунктом 30.2 Правил дорожнього руху, власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити підпис у правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішньої сторони.

 

У МВС також планують, що нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів, а контролюючим органам буде легко перевіряти чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі. У Міністерстві зазначили, що інформацію з самоклеючою міткою радіочастотної ідентифікації стане можливо зчитувати за допомогою спеціального технічного обладнання на відстані.

Нагадаємо, що з травня 2017 року з ініціативи Головного сервісного центру МВС в Україні вперше була введена фотофіксація під час проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

У Відділі технічного контролю Головного сервісного центру МВС зазначили, що перевірці підлягають певні категорії транспортних засобів, що беруть участь у дорожньому русі та пройшли державну реєстрацію, а обов’язковий технічний контроль транспортних засобів здійснюють суб’єкти проведення технічного контролю, які мають на праві власності чи користуванні обладнання, що дають змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *