В Україні подорожчають алкоголь та цигарки

 

Незабаром в Україні значно здорожчають алкогольні напої та тютюнові вироби. Ціни зростуть майже на 20%.

Такий прогноз міститься в Інфляційному звіті Національного банку України.

За прогнозами Нацбанку, ціни на цигарки зростуть близько на 19%. Подорожчання алкогольної продукції прогнозують у межах 6-9% щорічно у 2019-2021 роках.

У звіті Національного банку Україні також зазначають, що у березні ціни на алкогольні напої майже не змінилися. Натомість, попри підвищення акцизів, зростання цін на тютюнові вироби сповільнилося (до 24,0% р/р). Зокрема, це може пояснюватися тим, що індексація специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби (на 20%) була меншою, ніж темпи зростання цін на ці товари, зазначається у звіті.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України планує підвищити мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв та тютюнової продукції.

За попередніми підрахунками, після прийняття документу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л підніметься з 79,55 до 89,4 грн. Віскі подорожчає з 159,8 грн до 179 грн, ром і джин додадуть у ціні близько 20 грн і будуть коштувати майже 170 грн. Вино з 37 грн подорожчає до 42 грн, а шампанське — з 79,19 до 89 грн.

Більшість експертів вважає, що збільшення ціни на такі товари — це спроби у такий спосіб наповнити державний бюджет. Крім того, так можна отримати значно солідніші суми податків, аніж з інших виробництв. До 2025 року ціни на цигарки в Україні також повинні зрівнятися з європейськими, пише «Знай».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *