Скоро у громадському транспорті Ніжина – валідатори та е-квитки

 

Днями відбулася зустріч заступника міського голови Григорія Олійника з представниками транспортної компанії м.Чернігова, представником Чернігівського Технологічного інституту, який робив дослідження пасажиропотоків на маршрутах Ніжина, начальником УЖКГ та Б та керівником АТ “Ощадбанк” щодо впровадження в громадському транспорті міста е-квитка та валідаторів.

Про це йдеться на сайті Ніжинської міської ради.

Введення єдиного електронного квитка в містах України – нормальна практика. Це допомагає спростити та зробити більш прозорою оплату за проїзд в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах, трамваях і метро.

Коли систему запровджують, то пасажири, щоб користуватись громадським транспортом, купують спеціальну проїзну картку. Це і є е-квиток, який надалі можна буде поповнювати, так, як визначить місто: за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу, смс або у спеціальних касах.

Громадський транспорт обладнують валідаторами – спеціальними зчитувальними пристроями. Вони мають розташовуваватись біля дверей та у салоні транспорту. Пасажиру буде достатньо просто провести квитком, розміром із банківську картку, біля валідатора. Проїзд оплачений.

Люди з правом пільгового проїзду користуватимуться транспортом далі безкоштовно. Отримати електронний квиток вони теж матимуть можливість безкоштовно.

Важливо, аби пільговики не просто заходили в салон, а також свою картку засвідчували через валідатор. Це так званий «нульовий квиток» для пільгових категорій, який в Україні реально існує лише на словах. Таким чином це дозволить вирішити вічну проблему компенсацій за пільгові перевезення.

 

Для пасажирів – це передовсім зручність і комфорт. Єдиний квиток для всіх видів транспорту, в якому не треба буде передавати гроші за проїзд, а потім довго чекати на решту. Також це можливість уникнути пільгової дискримінації.

Е-квиток – це підвищення рівня безпеки на дорозі. Водій тепер зможе спокійно займатися своїм безпосереднім обов’язком, а не працювати паралельно кондуктором.

Для міста – це статистика. Облік реального пасажиропотоку, завдяки якому буде зрозуміло, хто, скільки, коли і куди перевіз. Це допоможе оптимізувати маршрути. Плюс вирішення вищезгаданої проблеми компенсацій за пільговий проїзд.

Обговоривши дане питання учасники наради прийшли до декількох пропозицій: 1)впровадження е-квитка не потребує витрат з міського бюджету; 2)всі послуги щодо обрахунків та видачі пластикових карток буде здійснюватись через “Ощадбанк”.

Учасники засідання вирішили, що необхідно повторно зустрітися з членами робочої групи по обрахунку пасажиропотоку для презентації, а також доопрацювати питання щодо обладнання в громадському транспорті валідаторів та порядок видачі е-квитків.

Про дату та місце зустрічі буде повідомлено додатково.

Джерело: nizhyn.pravdatut.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Скоро у громадському транспорті Ніжина – валідатори та е-квитки

  1. Шикарная идея, “для запобігання дискримінації” все билетики будут идентичны, я оформляю на своих стариков-пенсионеров(которые выбираются в город раз в 3 месяца) льготные билетики и буду кататься на халяву сколько угодно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *